Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Noc vědců 2017 na vlašimské hvězdárně

Noc vědců 2017 na vlašimské hvězdárně

Vlašimští amatérští astronomové připravili letošní Noc vědců na astronomické téma - návštěvníky seznámí s meteorologickými stanicemi v areálu a speciální přednášku o extrémech v počasí bude mít Michal Žák, který navíc prozradí i mnohé ze zákulisí tvorby předpovědí v ČT.

Místo konání akce: Blanická 1095, Vlašim, Česko
Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 22.09.2017 od 17:00

Program Noci vědců na vlašimské hvězdárně Autor: Hvězdára Vlašim
Program Noci vědců na vlašimské hvězdárně
Autor: Hvězdára Vlašim

Od 17:00 hodin jsou připraveny krátké komentované prohlídky meteorologických stanic a pozorování sluneční aktivity dalekohledem v hladině H-alfa.

Předpovídání počasí je vděčným tématem lidských rozhovorů, jak se však dají vědecky předpovídat orkány, silné mrazy, vedra, povodně a další EXTRÉMY V POČASÍ se dovíte od Mgr. Michala Žáka, Ph.D. v 18:30 hodin.

Po soutěži o ceny pro děti a prohlídce hvězdárny začne ve 20:00 hodin pozorování oblohy astronomickými dalekohledy i pouhým okem.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme si jasnou oblohu pro společná pozorování!

Vlašimská astronomická společnost o.p.s.

Dalekohled hvězdárny ve Vlašimi Autor: Hvězdára Vlašim
Dalekohled hvězdárny ve Vlašimi
Autor: Hvězdára Vlašim



 




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Noc vědců 2017, Akce 


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac - prvá štvrť

Mesiac vo farbe, časť mesačných vyvrelých hornín je sfarbená do modra

Další informace »