Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2009

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2009

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Astronautka si vylepšila hlavu

Uznání: NASA

Nejprve přidali nový nosník. Potom instalovali nové sluneční panely. A nyní jako součást plánovaného vylepšení Mezinárodní kosmické stanice si astronautka Expedice 18 vylepšila svoji vlastní hlavu. Zařízení HEAD 9000 (Human Extended Analog Device 9000) se podařilo připojit jen s malým zpožděním a učinilo zbytek kosmické vycházky o více než 40 procent účinnějším. S připojeným zařízením HEAD 9000 má astronautka nyní přímý přístup ke 4 gigabajtům flash paměti svým vlastním mozkem, může provádět složitou matematiku "přímým myšlením" a může hrát předinstalovanou hru Tetris bez dalších poplatků. Veselý první apríl od lidiček z APODu! Ve skutečnosti skončil let raketoplánu Discovery, který měl za úkol vylepšit Mezinárodní kosmickou stanici pouze vylepšením stanice. Snímek astronautky Heidemarie Stefanyshyn-Piper nahoře, která drží tlakovou nádobu s dusíkem, byl pořízen minulý listopad. Astronautka Stefanyshyn-Piper ale nyní ale může z nějakých důvodů vytvářet jedenáctimístná prvočísla z hlavy.

Štítky: Raketoplán, April Fools, Ha ha


25. vesmírný týden 2018

25. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 18. 6. do 24. 6. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše prochází těsně kolem Jesliček a je večer nad severozápadem. Jupiter je večer nad jihem, Saturn se objevuje před půlnocí a Mars v druhé polovině noci. K asteroidu Ryugu přilétá sonda Hayabusa 2. Opportunity má problém s prachovou bouří. Před 40 lety objevil Jim Christy měsíc Pluta, později nazvaný Charon.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2018 obdržel snímek „Jupiter“, jehož autorem je Pavel Prokop Na jedné astronomické pozorovací meteorářské expedici, v roce 1957, vznikla na nápěv tehdy ještě populární písničky „Cestářská“ písnička úplně nová, astronomická - Vývoj vesmíru, Země

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ranní NLC u Dalešic

Parádní NLC tohoto roku.

Další informace »