Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2009

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2009

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Astronautka si vylepšila hlavu

Uznání: NASA

Nejprve přidali nový nosník. Potom instalovali nové sluneční panely. A nyní jako součást plánovaného vylepšení Mezinárodní kosmické stanice si astronautka Expedice 18 vylepšila svoji vlastní hlavu. Zařízení HEAD 9000 (Human Extended Analog Device 9000) se podařilo připojit jen s malým zpožděním a učinilo zbytek kosmické vycházky o více než 40 procent účinnějším. S připojeným zařízením HEAD 9000 má astronautka nyní přímý přístup ke 4 gigabajtům flash paměti svým vlastním mozkem, může provádět složitou matematiku "přímým myšlením" a může hrát předinstalovanou hru Tetris bez dalších poplatků. Veselý první apríl od lidiček z APODu! Ve skutečnosti skončil let raketoplánu Discovery, který měl za úkol vylepšit Mezinárodní kosmickou stanici pouze vylepšením stanice. Snímek astronautky Heidemarie Stefanyshyn-Piper nahoře, která drží tlakovou nádobu s dusíkem, byl pořízen minulý listopad. Astronautka Stefanyshyn-Piper ale nyní ale může z nějakých důvodů vytvářet jedenáctimístná prvočísla z hlavy.

Štítky: Raketoplán, April Fools, Ha ha


12. vesmírný týden 2018

12. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 3. do 25. 3. 2018. Měsíc dorůstá do první čtvrti. Po západu Slunce je nad západem jasná Venuše a Merkur. Uran už je večer také hodně nízko nad západem. V druhé polovině noci a nad ránem je vidět Jupiter, Mars a Saturn. Očekáváme několik zákrytů hvězd Měsícem a přechod dvou stínů měsíčků na Jupiteru. Na obloze připomeneme zvířetníkové světlo. Pokračují přelety družice Humanity Star. Příští neděli se mění čas na letní. To už nemusí řešit Stephen Hawking, který odešel v požehnaném věku 76 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tesla mezi hvězdami

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2018 obdržel snímek „Tesla mezi hvězdami“, jehož autorem je Martin Mašek   Je piatkový večer 6. februára 2018. Mnoho fanúšikov astronómie a kozmonautiky u nás však nie je pod hviezdnou oblohou, ale s napätím čaká pri

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše

Venuše focená přes okulár dalekohledu Dobson,300 mm

Další informace »