Úvodní strana  >  Články  >  Kosmonautika  >  Rezervujte si svatbu ve vesmíru

Rezervujte si svatbu ve vesmíru

Raketové letadlo
Raketové letadlo
Pokud uvažujete o svatbě a nemůžete se dohodnout, jestli obřad proběhne v bydlišti nevěsty nebo ženicha? Mám pro vás řešení. Řekněte si své ANO ve vesmíru! Dnes to není nemožné, přesněji řečeno je to asi stejně obtížné, jako sehnat si 36 milionů korun. Právě tolik požaduje japonská firma za provedení beztížného obřadu.

Když jí dáte 240 milionů jenů, posadí vás do speciálního raketového letadla a to vás vynese do výšky 100 kilometrů, což je nepsaná hranice naší atmosféry. Během hodinového letu se tam na několik minut ocitnete ve stavu beztíže a právě v tu chvíli si řeknete své ano. Oddávající tam s vámi už nebude, kdo by mu to taky platil, že… Ten zůstane pěkně na Zemi a všechna povinná slova zazní ještě před startem.

Kromě prstýnků si s sebou můžete vzít až tři hosty, víc místa v letadle není. Startovat budete ze soukromého letiště v japonské Oklahomě. Firma očekává, že se jí budou hlásit především bohaté páry z Číny a také Perského zálivu - takže si při tankování rekordně drahého benzínu vzpomeňte, na co jim tím přispíváte. Sedm let uběhlo od prvního vesmírného letu turisty a teď tu máme rovnou svatby - tomu tedy říkám pokrok.

Jenom, aby je pak rozvod nepřišel na mnohem víc než svatba, tedy alespoň jednoho z nich jak to bývá… Ale třeba vesmírná manželství budou trvalejší. Možná se bude o něco lépe novomanželům pamatovat i po dvaceti letech ono "Co Bůh spojil, člověk nerozdělí", protože při svém slibu mu byli přeci jen o něco blíže než všichni ostatní.

Stránky firmy First Advantage




O autorovi

Petr Sobotka

Petr Sobotka

Petr Sobotka je od r. 2014 autorem Meteoru - vědecko-populárního pořadu Českého rozhlasu. 10 let byl zaměstnancem Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Je tajemníkem České astronomické společnosti. Je nositelem Kvízovy ceny za popularizaci astronomie 2012. Členem ČAS je od roku 1995.



17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání foceno od stanice Metra

Další informace »