Úvodní strana  >  Články  >  Kosmonautika  >  Studentské aktivity České kosmické kanceláře v květnu 2015

Studentské aktivity České kosmické kanceláře v květnu 2015

Autoportrét astronauta na oběžné dráze.
Autor: NASA.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

STARTUJE EXPEDICE MARS 2015

V neděli 12. dubna 2015 odstartoval v libereckém vědeckém centru IQLANDIA v rámci programu Víkend kosmonautiky již dvanáctý ročník mezinárodní dětské a studentské soutěže Expedice Mars, kterou pořádá Dětská tisková agentura společně s Českou kosmickou kanceláří a Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity. Mladí zájemci o kosmonautiku a moderní vědu ve věku 13-18 let se mohou do soutěže hlásit až do konce července 2015.

Určeno pro kategorii: základní školy, střední školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.expedicemars.eu

KONFERENCE PRO STUDENTY A MLADÉ PROFESIONÁLY SE ZÁJMEM O KOSMONAUTIKU

Česká kosmická kancelář připravuje na přelom června a července konferenci určenou pro studenty a mladé profesionály se zájmem o kosmonautiku. Půjde o první konferenci tohoto druhu v České republice a její náplní budou prezentace příležitostí (např. studijní obory, stáže, projekty či soutěže) a také prezentace samotných studentů a mladých profesionálů o jejich aktivitách a projektech. V rámci konference bude také prostor pro networking a diskuzi. Více informací bude brzy zveřejněno na webu České kosmické kanceláře. V případě zájmu o více informací, účast nebo prezentaci na konferenci prosím kontaktujte Michala Kuneše (email: kunes@czechspace.cz).

UKONČENÍ EXPEDICE MARS 2014: STUDENTSKÝ REKORD V DÉLCE SIMULOVANÉHO KOSMICKÉHO LETU

Jedenáctý ročník mezinárodní studentské soutěže Expedice Mars skončil v druhé polovině února roku 2015 finálovým programem deseti nejlepších českých a slovenských studentů, kteří úspěšně prošli téměř celým rokem plným úkolů, výcviku a získávání znalostí z kosmonautiky, astronomie, fyziky a dalších moderních vědních oborů.

Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/ukonceni-expedice-mars-2014

STAŇTE SE NÁRODNÍM KONTAKTNÍM BODEM SPACE GENERATION ADVISORY COUNCIL PRO ČESKOU REPUBLIKU

Na konci března se uvolnila pozice Národního kontaktního bodu pro organizaci Space Generation Advisory Council v České republice. Studenti a mladí profesionálové, kteří mají zájem stát se styčnou osobou mezi touto mezinárodní organizací a českou komunitou, mají příležitost se přihlásit.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/sgac-hleda-narodni-kontaktni-bod

ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽÍ $PACE IS BUSINESS A SPACE SOLAR POWER

Space Generation Advisory Council vyhlašuje dvě soutěže určené pro studenty a mladé profesionály ve věku od 18 do 35 let. První se zaměřuje na podnikání a investování v kosmonautice, druhá na využívání solární energie. Vítězové obou soutěží získají finance na cestu na kongres SGAC a Mezinárodní astronautický kongres v Jeruzalémě.

Určeno pro kategorii: vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/souteze-sib-2015-ssp-2015

CSO NABÍZÍ STUDENTŮM MOŽNOST PODÍLET SE NA ZAJIŠTĚNÍ MEZINÁRODNÍHO SYMPOSIA HUMANS IN SPACE 2015

Česká kosmická kancelář a Mezinárodní astronautická akademie pořádají na přelomu června a července 2015 mezinárodní sympozium s názvem Humans in Space. Místní organizační výbor hledá studenty středních a vysokých škol na výpomoc v průběhu konání sympozia. Zájem je nutno vyjádřit do 31. května 2015.

Určeno pro kategorii: střední školy, vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/hledame-mlade-dobrovolniky

NABÍDKA DLOUHODOBÝCH STUDENTSKÝCH STÁŽÍ NA ÚSTAVU TECHNICKÉ A EXPERIMENTÁLNÍ FYZIKY ČVUT

Ústav technické a experimentální fyziky ČVUT nabízí dlouhodobé stáže pro studenty i absolventy středních a vysokých škol. Stáže jsou zaměřeny na zpracování dat z přístroje SATRAM na družici Proba-V a na práci s urychlovačem Van de Graaff. Tato nabídka je jedinečnou příležitostí, jak se stát součástí přední vědecké organizace.

Určeno pro kategorii: střední školy, vysoké školy
Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/utef-cvut-hleda-spolupracovniky

Další informace

Více o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře
http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani.

O úspěších českých studentů na mezinárodních akcích si můžete přečíst na webových stránkách http://www.czechspace.cz/cs/uspechy-studentu.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře
Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8
Milan Halousek, tel.: 602 153 564, e-mail: halousek@czechspace.cz
(na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů)

Další informace o dění v české kosmonautice získáte na stránkách České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz.

Zdroje a doporučené odkazy:
[1] Česká kosmická kancelář



O autorovi

Milan Halousek

Milan Halousek

Milan Halousek (* 1961, Pardubice) je jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Od roku 2001 je organizátorem dnes již největšího středoevropského setkání zájemců o pilotovanou kosmonautiku KOSMOS-NEWS PARTY, kterého se ravidelně účastní řada českých i zahraničních odborníků a hostů. Od roku 2002 organizuje a koordinuje v České republice akce Světového kosmického týdne, které se zaměřují především na informování nejširší veřejnosti o přínosech kosmonautiky ke každodennímu životu lidí. Je vedoucím odboru Vzdělávání České kosmické kanceláře, předsedou Astronautické sekce České astronomické společnosti a členem Astronomické společnosti Pardubice. V neposlední řadě je také vášnivým sběratelem autogramů kosmonautů a všeho dalšího, co s kosmonautikou a lety do vesmíru souvisí.

Štítky: Česká kosmická kancelář


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání foceno od stanice Metra

Další informace »