Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  ČAS mezi knihami

ČAS mezi knihami

Česká astronomická společnost se v roce 2002 zúčastnila knižního veletrhu "Svět knihy 2002", ...

Česká astronomická společnost se v roce 2002 zúčastnila knižního veletrhu "Svět knihy 2002", který se konal v Průmyslovém paláci holešovického výstaviště v Praze, ve dnech 9.-12.5.2002. Připravili jsme pro vás informace o účasti na veletrhu a fotogalerii.
Podorbnosti můžete nalézt na http://kr.astro.cz/
O autorovi49. vesmírný týden 2016

49. vesmírný týden 2016

Přehled událostí na obloze od 5. 12. do 11. 12. 2016. Měsíc bude v první čvrti, uvidíme Lunar X? Večer je krásně vidět Venuše na jihozápadě. Mars je výše a skoro nad jihem. Ráno je pěkně viditelný Jupiter. Slunce se po krátkém zvýšení aktivity opět uklidnilo. Poté, co došlo k selhání horního stupně rakety Sojuz, zřítila se nad Ruskem nákladní loď Progress, původně určená k zásobování ISS. Pokud se v tomto týdnu povede start japonské zásobovací lodi HTV, bude to pro osazenstvo stanice úplně v pohodě. Kromě tohoto startu se očekávají ještě další čtyři.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Planety

Hvězdy bloudivé, oběžnice, planety. Několik pojmenování téhož. Ostatně i řecké πλανήτης, neboli planétés, znamená vlastně „tulák“. Pro mnoho z nás obíhá kolem Slunce planet devět. Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto. Ovšem od roku 2006, od valného shromáždění

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc

Měsíc

Další informace »