Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Hledáme specialistu a spolupracovníky

Hledáme specialistu a spolupracovníky

Nová hala v planetáriu v rámci projektu Vesmírná brána. Zdroj: HaP J. Palisy v Ostravě.
Nová hala v planetáriu v rámci projektu Vesmírná brána. Zdroj: HaP J. Palisy v Ostravě.
VŠB-Technická univerzita Ostrava hledá pro pracoviště Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v rámci projektu "Vesmírná brána" odborníka na plný úvazek pro pozici technik - programátor.

Požadujeme:

Vzdělání: nejlépe SŠ a VŠ elektrotechnického směru nebo SŠ elektrotechnického směru a VŠ obor IT, multimédia a animace

Znalosti a dovednosti: pokročilá znalost: XML, Java, App inventor, OS MS Windows XP, Vista a 7, MS Office, Software pro nelineární střih videa
základní znalost: OS Microsoft Windows Server , skriptování a TCP/IP, Borland C++, PHP, SQL, WWW, animační software 3D studio MAX, Cinema4D apod., PC hardware a práce s elektronickými součástkami

Nabízíme:
- zajímavou, pestrou tvůrčí práci, aktivní podíl na realizaci projektu Vesmírná
- brána finanční odměnu dle možností operačního programu VaVpI
- nástup možný od 1. března 2012

Strukturovaný životopis zasílejte na adresu:
VŠB-Technická univerzita
Hvězdárna a planetárium J. Palisy
17. listopadu 15
708 33 Ostrava-Poruba
k rukám RNDr. Tomáše Gráfa, Ph.D.
nebo v elektronické podobě na adresu planetarium@vsb.cz.

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy zakládá databanku spolupracovníků, kteří jsou za dohodnutých podmínek ochotni rozšířit kreativní tým této instituce a podílet se na vzniku nových a původních pořadů v planetáriu a podobných produktů. Jedná se zejména o scénáristy či dramaturgy popularizačních a vzdělávacích pořadů s přírodovědeckou tématikou, zvukaře s vlastním nahrávacím studiem, kameramany, animátory, hudební skladatele, grafiky, tvůrce WWW stránek a programátory.

Zájemcům stačí vyplnit a odeslat formulář na této internetové adrese. Vámi zaslané informace nebudou poskytnuty dalším subjektům ani jinak zveřejněny. V případě konkrétní zakázky Vás oslovíme s nabídkou autorské smlouvy.

Některé akce Hvězdárny a planetária Johanna Palisy jsou natolik specifické a rozsáhlé, že je není možné zajistit pouze s kmenovými zaměstnanci. A tak touto cestou hledáme kontakty na "honorované dobrovolníky", kteří nám pomohou tyto akce realizovat.

Pokud byste rádi podali pomocnou ruku, stačí vyplnit a odeslat tento formulář.

Děkujeme Vám, že jste se rozhodli zařadit do databáze našich organizačních spolupracovníků. Konkrétní podmínky budou sjednány v okamžiku, kdy budete o spolupráci požádáni.




O autorovi

Martin Vilášek

Martin Vilášek

Martin Vilášek (*1970)

O astronomii se zajímá od svých šestnácti let, kdy zcela podlehl pohledu na hvězdnou oblohu a kouzlu Mléčné dráhy. S pozorováním začínal jako vlk samotář, a postupně se seznamoval s podobně „postiženými“ lidmi, s jejichž pomocí si postavil několik dalekohledů, které umístil do vlastní malé hvězdárny na zahradě za domem. Při studiu na vysoké škole začal docházet do ostravského planetária a od roku 1989 byl demonstrátorem na hvězdárně. Od roku 2003 vede Astronomický kurz pro veřejnost a v roce 2006 se stal stálým zaměstnancem. Podílí se na vzdělávacích programech pro školy i veřejnost, vytváří nové pořady pro planetárium a ve volných chvílích připravuje grafiku pro vzdělávací panely v expozicích planetária. Přesto, že se podmínky pro pozorování v Ostravě neustále zhoršují, je přesvědčen, že astronomie je ta nejdůležitější věda na světě a hvězdná obloha je to nejkrásnější, co může člověk svým zrakem spatřit.



16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »