Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Starý mobil jako šance pro distribuované výpočty

Starý mobil jako šance pro distribuované výpočty

Vysloužilý mobil může pomoci

Máte po Vánocích starý mobil? Nevyhazujte jej a poskytněte pro distribuované výpočty! Obracíme se na Vás s prosbou o využití Vašeho vysloužilého telefonu. Proč? Spousta lidí dostane na Vánoce nový telefon a starý prostě založí do šuplíku – jednou se může hodit... Proč má ale ležet v šuplíku? Navíc většinou ho už nikdy nepoužijeme. Věnujte ho pro účel distribuovaných výpočtů projektu BOINC...

Zajímají vás podrobnosti o projektu? Navštivte web czechnationalteam.cz. Na obrázku je například vysloužilý Vodafone Smart mini s procesorem 1 GHz – tedy téměř jako některé PC nebo netbooky.

I starší chytré telefony obsahují poměrně výkonné procesory, které s appkou BOINC mohou např. zpracovávat fotometrie asteroidů, hledat gravitační vlny, počítat strukturu proteinů, modelovat složení Mléčné dráhy atp. Několik takových telefonů je schopno předčit výkonný počítač při mnohem menší spotřebě. Jediné, co potřebujeme, je telefon (pouze s operačním systémem android) a nabíječka/kabel, hodí se i baterka v „netekoucím“ stavu. Naopak SIM, paměťová karta, vaše data!!! a další příslušenství nejsou potřeba… Telefon může být lehce poškozen, např. prasklý displej, nefunkční mikrofon, sluchátko…

Kontakt: kondziolkajan@seznam.cz.

Děkujeme !!!




O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: BOINC, Mobil


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »