Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2016  >  Srpen  >  Perseidy poprvé

Česká astrofotografie měsíce - Srpen 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Perseidy poprvé

Uznání a copyright: Václav Hýža (http://www.vaclavhyza.cz)

Popis: Toto je můj první pokus vyfotit perseidy. Noční krajiny fotím něco málo přes jeden rok. Na perseidy jsem do přírody chodil jako pozorovatel, ale po zhlédnutí perseidů od Petra Horálka jsem se rozhodl techniku focení perseidů vyzkoušet. Nastudoval jsem si to z článků od Petra Horálka a tipl si, jak asi to udělal. Výsledek vidíte. Na snímků je krom perseidů i silné světelné znečištění Krnova ( vlevo ) a Opavy ( vpravo ).

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Slezská Harta

Datum pořízení: 12.08.2016

Optika: Nikon D7200, Samyang 10mm,

Montáž: Star Adventurer

Zpracování: Všechny snímky byly vyfoceny na montáži. Snímal jsem od 0:02 do 1:52. Nasnímáno 226 snímků. Pozadí oblohy: 16 snímků + 3x DF. Perseidy: 183 snímků + 20x DF - z tohoto množství byly perseidy zachyceny na 13-ti snímcích. Krajina: 3 snímky + 1x DF ( vyfocena následující den ). Kalibrace v Mraw, registrace v PTGui, spojení + další úpravy v PS.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »