Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie. Astronomická společnost Chomutov zve veřejnost na setkání zájemců o astronomickou techniku a pozorování noční oblohy.

Místo konání akce: Chomutovském muzeu - Palackého ul.86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 14.06.2018 od 17:00 do 19:00

Pan Radek Zozulák nás tentokrát podrobně seznámí s jednotlivými částmi dalekohledů včetně typů a provedení montáží. Krátce probere i přípravu dalekohledu na noční pozorování. Astronomický dalekohled se nekupuje každý den a proto se pečlivý výběr a porovnání určitě vyplatí. V této teoretické části nás pan R. Zozulák seznámí i s astronomickými atlasy a mapami. Pan Jaroslav Landa představí astronomický software, který lze použít k přípravě na pozorování noční oblohy.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 14.června od 17:00 hod. v Chomutovském muzeu - Palackého ul. 86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS, Astronomická společnost Chomutov, http://www.astro21.cz/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


25. vesmírný týden 2018

25. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 18. 6. do 24. 6. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše prochází těsně kolem Jesliček a je večer nad severozápadem. Jupiter je večer nad jihem, Saturn se objevuje před půlnocí a Mars v druhé polovině noci. K asteroidu Ryugu přilétá sonda Hayabusa 2. Opportunity má problém s prachovou bouří. Před 40 lety objevil Jim Christy měsíc Pluta, později nazvaný Charon.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2018 obdržel snímek „Jupiter“, jehož autorem je Pavel Prokop Na jedné astronomické pozorovací meteorářské expedici, v roce 1957, vznikla na nápěv tehdy ještě populární písničky „Cestářská“ písnička úplně nová, astronomická - Vývoj vesmíru, Země

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, Jupiter a souhvězdí Štíra na Krétě

Maruška pozoruje setkání Měsíce a Jupitera. Za sebou má planetu Saturn, před sebou souhvězdí Štíra s hlavní hvězdou Antares.

Další informace »