Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie

Astronomické praktikum – teorie. Astronomická společnost Chomutov zve veřejnost na setkání zájemců o astronomickou techniku a pozorování noční oblohy.

Místo konání akce: Chomutovském muzeu - Palackého ul.86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 14.06.2018 od 17:00 do 19:00

Pan Radek Zozulák nás tentokrát podrobně seznámí s jednotlivými částmi dalekohledů včetně typů a provedení montáží. Krátce probere i přípravu dalekohledu na noční pozorování. Astronomický dalekohled se nekupuje každý den a proto se pečlivý výběr a porovnání určitě vyplatí. V této teoretické části nás pan R. Zozulák seznámí i s astronomickými atlasy a mapami. Pan Jaroslav Landa představí astronomický software, který lze použít k přípravě na pozorování noční oblohy.

Akce se uskuteční ve čtvrtek 14.června od 17:00 hod. v Chomutovském muzeu - Palackého ul. 86 v sále Jiřího Popela z Lobkowicz (vlevo od Hvězdářské věže).Vstup zdarma.

Jaroslav Landa DiS, Astronomická společnost Chomutov, http://www.astro21.cz/




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »