Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Dny otevřených dveří Astronomického ústavu na pražském Spořilově

Dny otevřených dveří Astronomického ústavu na pražském Spořilově

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy a mnoho dalšího. Letošního ročníku, který proběhne mezi 6. a 12. listopadem 2017, se opět zúčastní i Astronomický ústav AV ČR. Mimo jiné akce a přednášky na různých místech Česka také zve na dny otevřených dveří na pražském Spořilově v pátek 10. a sobotu 11. listopadu 2017.

Místo konání akce: Praha 4, Spořilov, Boční II, 1401
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 10.11.2017 od 8:30 – 11.11.2017 do 17:00

Program v pátek 10. listopadu 2017 je i pro školy - začátky v 8:30 a v 10:30, nutno se předem objednat na kontaktu m.machackova@ig.cas.cz. V sobotu 11. listopadu 2017 pak bude program probíhat od 10 do 17 hodin. Další informace a podrobný popis přednášek naleznete na www.tydenvedy.cz.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Týden vědy a techniky


42. vesmírný týden 2017

42. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 16. 10. do 22. 10. 2017. Měsíc bude v novu. Čeká nás ranní seskupení s planetami. Saturn je večer nízko nad jihozápadem. Celou noc jsou vidět planety Neptun a Uran, který bude v opozici. Ráno je vidět jasná Venuše a slabší Mars. Aktivita Slunce je nízká. Dobré podmínky k pozorování bude mít meteorický roj Orionid. Ve vypouštění raket byla minulý týden nejúspěšnější společnost SpaceX s rovnou dvěma úspěšnými starty. Rusové úspěšně poslali Rokot a na druhý pokus i nákladní loď Progress k ISS. Naopak ULA dokázala vypustit raketu Atlas V až na pátý pokus. Na vině byly technické problémy i počasí. A úspěšný start zaznamenala i Čína s Venezuelskou družicí.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vteřiny před a po zatmění

Velké americké zatmění. Tak jej, pro nás přeci jen trochu velikášsky, nazvali sami Američané. Na druhou stranu se jim není co divit. Pás totality, tedy oblast viditelnosti úplného zatmění, se táhla skrze celou Ameriku. Prakticky od pustého severozápadu až po zalidněný jihovýchod. Zejména

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Asteroid 7 Iris

Oblast oblohy s asteroidem 7 Iris focený z města přes světelné znečištění

Další informace »