Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Houstone, máme problém !!!

Houstone, máme problém !!!

Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín Vás zve na přednášku Milana Halouska. Od18:00 proběhne přednáška  Houstone, máme problém!!! přednáší: Milan Halousek Přednáška bude o poslání Jima Lovella a jeho posádky, kteří se vydali na Měsíc. Bohužel výbuch kyslíkové nádrže změnil let, třetí americké měsíční expedice v boj o přežití. O tom jak to dopadlo, a jak pomáhali lidé na Zemi, přijede přednášet pracovnik z České kosmické kanceláře Milan Halousek. Po přednášce bude následovat pozorování noční oblohy. cena: 50Kč/20Kč (děti a členové ČAS)    

Místo konání akce: Raisova 310, Jičín, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 12.04.2018 od 18:00

Houstone, máme problém! Autor: Vališka - Houstone, máme problém!
Houstone, máme problém!
Autor: Vališka - Houstone, máme problém!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Hvězdárna Jičín, Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín


17. vesmírný týden 2018

17. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 23. 4. do 29. 4. 2018. Měsíc je mezi první čtvrtí a úplňkem. Večer je nad západem jasná Venuše. Jupiter je vidět už kolem půlnoci a ráno uvidíme nejlépe Mars a Saturn. Na obloze se podíváme na asterismus, který připomíná číslici tři. Hledač exoplanet TESS s pomocí Falconu 9 úspěšně odstartoval. Devadesátky by se dožil Gene Shoemaker.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC2264 HaLRGB

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2018 obdržel snímek „NGC 2264“, jehož autorem je Pavol Kollarik   Za devatero horami a devatero řekami, ještě dál než běhá po obloze Měsíc a ještě dál než leží Slunce, ve vzdálenosti 2180 světelných let, nalezneme „Vánoční stromeček“. Nu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše u Plejád

Další informace »