Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Hvězdárna dětem speciál

Hvězdárna dětem speciál

Zábavný a zároveň naučný program pro děti i celou rodinu? To je Hvězdárna Žebrák speciál v neděli 15. dubna. Velký sál Kulturního klubiu Žebrák se promění ve velikánskou hvězdárnu, fyzikální laboratoř, tvořivou dílnu i koncertní sál. Čeká vás ten největší program pro děti od Hvězdárny Žebrák za rok 2018.

Místo konání akce: Kulturní klub Žebrák
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 15.04.2018 od 14:00 do 17:00

Program v roce 2018 bude náplní opět nový. Chystáme představení plné ohně, kouře, páry a fyzikálních pokusů slavného Úžasného divadla fyziky ÚDIF z Brna, oblíbené tvořivé dílničky plné planet a na závěr proběhne koncert zpěváka Stanislava Hložka s nejen dětským pásmem písniček a velká přehlídka namalovaných obrázků přítomnými dětmi s předáním odměn a spousta dalšího. Chceme se pokusit o to, aby i v roce 2018 rodiny s dětmi odházely z této akce s nadšením, plni dojmů a zážitků. Ostatně přesně tak, jako v uplynulých letech.

Další podrobnosti a rezervace najdete na webu Hvězdárny Žebrák www.hvezdarnazebrak.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Hvězdárna Žebrák


12. vesmírný týden 2018

12. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 3. do 25. 3. 2018. Měsíc dorůstá do první čtvrti. Po západu Slunce je nad západem jasná Venuše a Merkur. Uran už je večer také hodně nízko nad západem. V druhé polovině noci a nad ránem je vidět Jupiter, Mars a Saturn. Očekáváme několik zákrytů hvězd Měsícem a přechod dvou stínů měsíčků na Jupiteru. Na obloze připomeneme zvířetníkové světlo. Pokračují přelety družice Humanity Star. Příští neděli se mění čas na letní. To už nemusí řešit Stephen Hawking, který odešel v požehnaném věku 76 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tesla mezi hvězdami

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2018 obdržel snímek „Tesla mezi hvězdami“, jehož autorem je Martin Mašek   Je piatkový večer 6. februára 2018. Mnoho fanúšikov astronómie a kozmonautiky u nás však nie je pod hviezdnou oblohou, ale s napätím čaká pri

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše

Venuše focená přes okulár dalekohledu Dobson,300 mm

Další informace »