Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Hvězdárna dětem speciál

Hvězdárna dětem speciál

Zábavný a zároveň naučný program pro děti i celou rodinu? To je Hvězdárna Žebrák speciál v neděli 15. dubna. Velký sál Kulturního klubiu Žebrák se promění ve velikánskou hvězdárnu, fyzikální laboratoř, tvořivou dílnu i koncertní sál. Čeká vás ten největší program pro děti od Hvězdárny Žebrák za rok 2018.

Místo konání akce: Kulturní klub Žebrák
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 15.04.2018 od 14:00 do 17:00

Program v roce 2018 bude náplní opět nový. Chystáme představení plné ohně, kouře, páry a fyzikálních pokusů slavného Úžasného divadla fyziky ÚDIF z Brna, oblíbené tvořivé dílničky plné planet a na závěr proběhne koncert zpěváka Stanislava Hložka s nejen dětským pásmem písniček a velká přehlídka namalovaných obrázků přítomnými dětmi s předáním odměn a spousta dalšího. Chceme se pokusit o to, aby i v roce 2018 rodiny s dětmi odházely z této akce s nadšením, plni dojmů a zážitků. Ostatně přesně tak, jako v uplynulých letech.

Další podrobnosti a rezervace najdete na webu Hvězdárny Žebrák www.hvezdarnazebrak.cz
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Hvězdárna Žebrák


25. vesmírný týden 2018

25. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 18. 6. do 24. 6. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše prochází těsně kolem Jesliček a je večer nad severozápadem. Jupiter je večer nad jihem, Saturn se objevuje před půlnocí a Mars v druhé polovině noci. K asteroidu Ryugu přilétá sonda Hayabusa 2. Opportunity má problém s prachovou bouří. Před 40 lety objevil Jim Christy měsíc Pluta, později nazvaný Charon.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2018 obdržel snímek „Jupiter“, jehož autorem je Pavel Prokop Na jedné astronomické pozorovací meteorářské expedici, v roce 1957, vznikla na nápěv tehdy ještě populární písničky „Cestářská“ písnička úplně nová, astronomická - Vývoj vesmíru, Země

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slabé NLC

Další informace »