Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Co s daty z astronomických katalogů

Přednáška: Co s daty z astronomických katalogů

přednáška pro veřejnost; pořádá Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, pobočka Plzeň; vstupné 20 Kč

Místo konání akce: náměstí Republiky 1, Plzeň-Plzeň 3, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 28.02.2018 od 18:30 do 20:30

Astronomie se již delší dobu potýká s obrovským množstvím dat, jež neustále chrlí mnohé automatické dalekohledy, kosmické observatoře i další detektory. Jejich zpracování je náročné a v katalozích zbývá množství informací, které se při prvotním zpracování nepodařilo „vytěžit“. Přednáška je zaměřena na způsoby využití dat z astronomických katalogů.

Přednáší PhDr. Ing. Ota Kéhar, Ph.D.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


8. vesmírný týden 2018

8. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 2. do 25. 2. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Čeká nás další zákryt Aldebaranu. Večer je nad jihozápadem Uran, na večerní oblohu se vrací Venuše. Nad ránem je vidět Jupiter a Mars, vylézá i Saturn. Z objektů noční oblohy doporučíme hvězdu Sirius s jejím trpasličím průvodcem. Očekáváme tři starty raket. Nejprve odložený Falcon 9 z Kalifornie, pak japonskou H-IIA a potom zřejmě ještě druhý Falcon 9 z Floridy. Před 50 lety byl oznámen objev pulsarů.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M17 (HST paleta)

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2018 obdržel snímek „M 17“, jehož autorem je Michal Bouček     Název vítězného snímku lednového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce je pro astronomicky nezasvěcené čtenáře možná poněkud záhadný. Již pouhé jeho vyťukání na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Eta Carina

Vrch hmloviny len 2° nad obzorom! Canon 6Dmod+Samyang 135mm, f2.0@f2.4, ISO 6400, 17x1min

Další informace »