Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Klenoty USA, krajinné i hvězdné...

Přednáška: Klenoty USA, krajinné i hvězdné...

Přednáška, beseda a autogramiáda fotografa Petra Horálka v Kulturním středisku Župný dom v Púchově.

Místo konání akce: Hoenningovo náměstí 2002, Púchov, Slovensko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 18.05.2018 od 18:00 do 20:00

Petr Horálek
Popularizátor astronomie, fotograf, cestovatel, spisovatel

Klenoty USA, krajinné i hvězdné...
... aneb To se vůbec nedá stihnout! Velké americké zatmění – takto velikášsky nazvali Američané samotní přírodní událost, na kterou museli čekat desítky let. Pás úplného zatmění Slunce 21. srpna 2017 přecházel přes celou šíři Spojených států a nebylo tak lepší příležitosti k výletu za poznáním pestrých přírodních krás této obří země „za velkou louží“. Američané sice dokáží v jednom kuse přehánět a mnohé „své“ výrazně přeceňovat, nadsazovat či upřednostňovat před zbytkem světa, ale o svých přírodních parcích rozhodně nelžou. Jak obří je Grand Canyon? Je McDonald’s opravdu na každém kroku? Dokáží vám přepočty mil na kilometry zamotat hlavu? A dá se vůbec za tři týdny uvidět dost?

Další informace a seznam plánovaných přednášek v rámci turné ke knížce Nebeské Symfonie naleznete na www.astronom.cz/horalek.

Upoutávka ke knize Nebeské Symfonie




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Petr Horálek, Nebeské symfonie, Přednáška , Zatmění slunce 2017


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac - prvá štvrť

Mesiac vo farbe, časť mesačných vyvrelých hornín je sfarbená do modra

Další informace »