Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Technologie, které změnily naše poznání

Přednáška: Technologie, které změnily naše poznání

V rámci letošního Týdne vědy a techniky, který proběhne mezi 6. a 12. listopadem 2017, si budete moci poslechnout i tuto přednášku.

Místo konání akce: Národní 1009/3, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 12.11.2017 od 13:30 do 15:30

Tři vědecké ústavy Akademie věd ČR sídlící ve spořilovském vědeckém areálu – Astronomický ústav, Geofyzikální ústav a Ústav fyziky atmosféry – seznámí zájemce při komponované přednášce s technologiemi v daném oboru, které významným způsobem změnily náš každodenní život. Posluchači se dozví, jak technologie vylepšily předpovědi počasí, jaké nečekané objevy jsme učinili díky moderním dalekohledům a co nás seismická tomografie naučila o nitru Země.

přednáší: RNDr. Bohuslav Růžek, CSc. (Geofyzikální ústav AV ČR), RNDr. Petr Zacharov, Ph.D. (Ústav fyziky atmosféry AV ČR), RNDr. Soňa Ehlerová, PhD. (Astronomický ústav AV ČR)




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Týden vědy a techniky


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Hvězda Betelgeuse v souhvězdí Orionu

Fotoaparát Canon PowerShot SX10 IS

Další informace »