Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  prof.RNDr.Michal Křížek,DrSc. : Antigravitace

prof. RNDr. Michal Křížek, DrSc.: Antigravitace

V přednášce bude uvedeno 10 nezávislých argumentů, že se sluneční soustava rozpíná rychlostí srovnatelnou s Hubbleovou konstantou.

Místo konání akce: HaP Praha, Hvězdárna Ďáblice, Pod hvězdárnou 768,Praha 8
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.11.2017 od 18:30 do 20:00

Budou uvedeny konkrétní důvody, proč se nepatrně rozpíná dráha Měsíce, Země, Marsu a dalších planet. Dále bude ukázáno odkud se bere energie na toto rozpínání. Bude rozvíjena hypotéza, že jejím zdrojem může být nepatrná antigravitační síla, jež je důsledkem konečné rychlosti šíření gravitační interakce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Michal Křížek


12. vesmírný týden 2018

12. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 3. do 25. 3. 2018. Měsíc dorůstá do první čtvrti. Po západu Slunce je nad západem jasná Venuše a Merkur. Uran už je večer také hodně nízko nad západem. V druhé polovině noci a nad ránem je vidět Jupiter, Mars a Saturn. Očekáváme několik zákrytů hvězd Měsícem a přechod dvou stínů měsíčků na Jupiteru. Na obloze připomeneme zvířetníkové světlo. Pokračují přelety družice Humanity Star. Příští neděli se mění čas na letní. To už nemusí řešit Stephen Hawking, který odešel v požehnaném věku 76 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tesla mezi hvězdami

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2018 obdržel snímek „Tesla mezi hvězdami“, jehož autorem je Martin Mašek   Je piatkový večer 6. februára 2018. Mnoho fanúšikov astronómie a kozmonautiky u nás však nie je pod hviezdnou oblohou, ale s napätím čaká pri

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ranní planety

Jupiter,Mars a Saturn nad jižním obzorem

Další informace »