Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  prof.RNDr.Michal Křížek,DrSc. : Antigravitace

prof. RNDr. Michal Křížek, DrSc.: Antigravitace

V přednášce bude uvedeno 10 nezávislých argumentů, že se sluneční soustava rozpíná rychlostí srovnatelnou s Hubbleovou konstantou.

Místo konání akce: HaP Praha, Hvězdárna Ďáblice, Pod hvězdárnou 768,Praha 8
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.11.2017 od 18:30 do 20:00

Budou uvedeny konkrétní důvody, proč se nepatrně rozpíná dráha Měsíce, Země, Marsu a dalších planet. Dále bude ukázáno odkud se bere energie na toto rozpínání. Bude rozvíjena hypotéza, že jejím zdrojem může být nepatrná antigravitační síla, jež je důsledkem konečné rychlosti šíření gravitační interakce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Michal Křížek


3. vesmírný týden 2018

3. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 15. 1. do 21. 1. 2018. Měsíc bude v novu. Večer je vidět Neptun a Uran. Nad ránem je vidět Jupiter a Mars. Z objektů noční oblohy doporučíme dvě mlhoviny ze souhvězdí Býka. Start tajné mise Zuma zůstává opředen nejasnostmi. SpaceX provedla první tankování rakety Falcon Heavy. Se statickým zážehem nespěchá. Všechny starty raket v minulém týdnu byly úspěšné. Nákladní loď Dragon se oddělila od ISS a přistála v Tichém oceánu. Už čtyřicet roků obsluhují nákladní lodě Progress různé vesmírné stanice.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Měsíčná Vršatec

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2017 obdržel snímek „Měsíční Vršatec“, jehož autorem je Václav Hýža Oblast Bílých Karpat, nalézající se nad obcí Vršatské Podhradie nedaleko Ilavy, byla osídlena již v pravěku lidmi lužické a púchovské kultury, tedy docela jistě nejméně 500 let

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

C/2016 R2 (Panstarrs) v súhvezdí Býk

Animácia pohybu kométy C/2016 R2 (Panstarrs) v súhvezdí Býk zo 14. 1. 2018 v čase od 18:17 do 19:55 CET. Pripojené foto bolo pointované na kométu, je v ňom zložených 12 x 480 sec, použitý bin 2x2. S je hore.

Další informace »