Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  prof.RNDr.Michal Křížek,DrSc. : Antigravitace

prof. RNDr. Michal Křížek, DrSc.: Antigravitace

V přednášce bude uvedeno 10 nezávislých argumentů, že se sluneční soustava rozpíná rychlostí srovnatelnou s Hubbleovou konstantou.

Místo konání akce: HaP Praha, Hvězdárna Ďáblice, Pod hvězdárnou 768,Praha 8
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.11.2017 od 18:30 do 20:00

Budou uvedeny konkrétní důvody, proč se nepatrně rozpíná dráha Měsíce, Země, Marsu a dalších planet. Dále bude ukázáno odkud se bere energie na toto rozpínání. Bude rozvíjena hypotéza, že jejím zdrojem může být nepatrná antigravitační síla, jež je důsledkem konečné rychlosti šíření gravitační interakce.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Michal Křížek


46. vesmírný týden 2017

46. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 13. 11. do 19. 11. 2017. Měsíc bude v novu. Ráno nastane těsná konjunkce Venuše s Jupiterem. Saturn už je večer jen velmi nízko nad jihozápadem. První polovina noci nabízí také planety Neptun a Uran a nad ránem je vidět nad jihovýchodem také Mars. Maximum aktivity meteorického roje Leonid připadá na 17. listopad. V neděli vypuštěná nákladní loď Cygnus se má v týdnu spojit s ISS. Očekáváme start rakety Falcon 9 s tajnou družicí (mise Zuma).

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M81 LRGB nové spracovanie

Dvojice galaxií ve Velké Medvědici. Jistě si na ně vzpomene každý amatérský astronom, ze kterého se mnohdy později vyklubal i astronom profesionální. Byl to většinou čtvrtý objekt při hledání „mlžných“ objektů na noční obloze malým dalekohledem. Hned po galaxii v Andromedě, planetární mlhovině

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Andromeda

M31

Další informace »