Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Show s tekutým dusíkem

Show s tekutým dusíkem

Dusík je nejhojnější plyn v zemské atmosféře. Za normálních podmínek se vyskytuje v plynném skupenství. Když ho ale zchladíme na teplotu kolem -200 °C, stane se kapalným. Co všechno zajímavého se s tekutým dusíkem dá dělat? Jaké vlastnosti budou mít každodenní pedměty, pokud je vystavíme takto mrazivé teplotě? Přijďte se o tom dozvědět na unikátní show do Planetária Praha.

Místo konání akce: Planetárium hl. m. Prahy, Královská obora 233, Praha 7, ČR
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 02.06.2018 od 14:00 do 15:00« zpět na kalendář akcí

Štítky: Hvězdárna a planetárium Praha, Dusík


25. vesmírný týden 2018

25. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 18. 6. do 24. 6. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše prochází těsně kolem Jesliček a je večer nad severozápadem. Jupiter je večer nad jihem, Saturn se objevuje před půlnocí a Mars v druhé polovině noci. K asteroidu Ryugu přilétá sonda Hayabusa 2. Opportunity má problém s prachovou bouří. Před 40 lety objevil Jim Christy měsíc Pluta, později nazvaný Charon.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2018 obdržel snímek „Jupiter“, jehož autorem je Pavel Prokop Na jedné astronomické pozorovací meteorářské expedici, v roce 1957, vznikla na nápěv tehdy ještě populární písničky „Cestářská“ písnička úplně nová, astronomická - Vývoj vesmíru, Země

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, Jupiter a souhvězdí Štíra na Krétě

Maruška pozoruje setkání Měsíce a Jupitera. Za sebou má planetu Saturn, před sebou souhvězdí Štíra s hlavní hvězdou Antares.

Další informace »