Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Místo konání akce: České Budějovice, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 17.03.2018 od 9:15 – 18.03.2018 do 16:00

Ve dnech 17.-18.3. proběhne v Centru polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích víkendový kurz "Úvod do astrobiologie". Účastníci kurzu se získají přehled o základních oblastech, kterými se astrobiologie zabývá. Kurz je určený pro učitele přírodovědných oborů na středních školách a vedoucí přírodovědných kroužků, ale mohl by být přínosný i pro studenty středních a vysokých škol.

Další informace a informace o přihlášce jsou dostupné na http://polar.prf.jcu.cz/data/uploads/pozvanka-astrobio.pdf
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Astrobiologie


25. vesmírný týden 2018

25. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 18. 6. do 24. 6. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše prochází těsně kolem Jesliček a je večer nad severozápadem. Jupiter je večer nad jihem, Saturn se objevuje před půlnocí a Mars v druhé polovině noci. K asteroidu Ryugu přilétá sonda Hayabusa 2. Opportunity má problém s prachovou bouří. Před 40 lety objevil Jim Christy měsíc Pluta, později nazvaný Charon.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2018 obdržel snímek „Jupiter“, jehož autorem je Pavel Prokop Na jedné astronomické pozorovací meteorářské expedici, v roce 1957, vznikla na nápěv tehdy ještě populární písničky „Cestářská“ písnička úplně nová, astronomická - Vývoj vesmíru, Země

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Výrazné NLC nad Trutnove

Další informace »