Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Víkendový kurz "Úvod do astrobiologie"

Místo konání akce: České Budějovice, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 17.03.2018 od 9:15 – 18.03.2018 do 16:00

Ve dnech 17.-18.3. proběhne v Centru polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích víkendový kurz "Úvod do astrobiologie". Účastníci kurzu se získají přehled o základních oblastech, kterými se astrobiologie zabývá. Kurz je určený pro učitele přírodovědných oborů na středních školách a vedoucí přírodovědných kroužků, ale mohl by být přínosný i pro studenty středních a vysokých škol.

Další informace a informace o přihlášce jsou dostupné na http://polar.prf.jcu.cz/data/uploads/pozvanka-astrobio.pdf
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Astrobiologie


12. vesmírný týden 2018

12. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 3. do 25. 3. 2018. Měsíc dorůstá do první čtvrti. Po západu Slunce je nad západem jasná Venuše a Merkur. Uran už je večer také hodně nízko nad západem. V druhé polovině noci a nad ránem je vidět Jupiter, Mars a Saturn. Očekáváme několik zákrytů hvězd Měsícem a přechod dvou stínů měsíčků na Jupiteru. Na obloze připomeneme zvířetníkové světlo. Pokračují přelety družice Humanity Star. Příští neděli se mění čas na letní. To už nemusí řešit Stephen Hawking, který odešel v požehnaném věku 76 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tesla mezi hvězdami

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2018 obdržel snímek „Tesla mezi hvězdami“, jehož autorem je Martin Mašek   Je piatkový večer 6. februára 2018. Mnoho fanúšikov astronómie a kozmonautiky u nás však nie je pod hviezdnou oblohou, ale s napätím čaká pri

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ranní planety

Jupiter,Mars a Saturn nad jižním obzorem

Další informace »