Úvodní strana  >  Společnost  >  Dokumenty  >  Sjezd  >  2013  >  Organizace

Organizace

Organizační informace 19. sjezdu České astronomické společnosti
(23. až 24 března 2013)

ORGANIZAČNÍ POKYNY KE STAŽENÍ (PDF)
NÁVRATKA - VYPLNĚNÍ POVINNÉ (XLS)

1. Místo konání sjezdu, doprava

Sjezd bude hostit Hvězdárna a planetárium v Brně. Sjezd je tak mimo jiné příležitost pro všechny, kdo hvězdárnu ještě neviděli po celkové rekonstrukci v roce 2011 a zároveň poslední možnost vidět současné klasické planetárium, které bude po sjezdu uzavřeno a po rekonstrukci nahrazeno novým, digitálním. Bližší informace o hvězdárně najdete na www.hvezdarna.cz. Adresa hvězdárny je Kraví hora 2. Z vlakového nádraží (autobusové je od něj 5 min. chůze) jede tramvaj č. 4 až pod hvězdárnu, kde je konečná tramvaje – zastávka Náměstí Míru.

Sjezd bude probíhat v sále velkého planetária. Celá budova bude během sjezdu pro veřejnost uzavřena, účastníci sjezdu jsou povinni nosit viditelně jmenovky, aby byli vpuštěni na hvězdárnu. Planetárium má kapacitu 200 lidí, je vybaveno projektorem a internetem pro účely přednášek (wi-fi síť je k dispozici ve vstupní hale). V zázemí je samozřejmě sociální zařízení.

2. Finanční náhrady

Účastníci sjezdu se budou skládat z několika skupin. Pro různé skupiny platí různý způsob a výše úhrad nákladů spojených s účastí na sjezdu. Přehled je podán v následující tabulce: ANO = hrazeno ČAS, NE = hrazeno delegátem popř. institucí, kterou zastupuje:

  ubytování strava cestovné
delegáti složek ČAS a členové VV ANO ČÁST* ANO
delegáti kolektivních členů ČAS a ostatní účastníci sjezdu NE NE NE
významní hosté ANO ANO NE

* formou diet v cestovném

3. Ubytování

Delegáti sekcí a poboček a Výkonný výbor budou ubytováni v Kaunicových studentských kolejích, Králova 45. Ty jsou vzdáleny cca 5 minut chůze od hvězdárny. Volná kapacita je pá/so 20 lůžek, so/ne 36 lůžek ve trojlůžkových pokojích. Ubytování hradí ČAS hromadně.

Pro delegáty kolektivních členů jsou rezervovány na kolejích Masarykovy univerzity, Kounicova 50, dvoulůžkové pokoje o celkové kapacitě pá/so 10 lůžek, so/ne 12 lůžek. Cena za pokoj a noc je 830 Kč. Každý se ubytovává a platí sám.

Ostatní účastníci sjezdu si zajišťují ubytování sami!

4. Strava

Veškeré stravování bude probíhat v prostorách hvězdárny. Hlavní jídla zajišťuje cateringová služba. Stravování si hradí všichni účastníci sami na místě.

Občerstvení: Po celou dobu konání sjezdu bude zajištěno přímo v sále drobné občerstvení – čaj, káva, minerálky, voda, sušenky…

Sobotní oběd: Bude zajištěn formou baget a jako bonus pro dobrou náladu bude koláč. Tato varianta byla zvolena z důvodu nabitého programu jednání sjezdu. Cena bagety s koláčem je 62 Kč.

Sobotní večeře: Výběr ze tří jídel, z nich jedno vegetariánské. Cenové rozpětí 60 Kč až 120 Kč – viz návratka.

Společenský večer: Proběhne v prostorách hvězdárny po ukončení sobotního programu. Půjde o neformální setkání nad sklenkou vína popř. piva. Na společenském večeru budou moci probíhat diskuze nad dalším směřováním ČAS a finišovat debaty nad složením budoucího Výkonného výboru. Dle zkušeností z minulých sjezdů to bývá rozhodující okamžik sjezdu, kdy si mají členové ČAS a delegáti poslední šanci rozmyslet svou kandidaturu :-). Také účast na společenském večeru potvrďte v návratce. Účastnický poplatek bude 200 Kč.

Nedělní snídaně: Ke snídani je zajištěn párek v rohlíku a buchta za 35 Kč.

Poplatky za stravu si budou všichni účastníci hradit při registraci – přehled cen viz návratka.

5. Volby výkonného výboru

Volby jsou jedním z nejdůležitějších bodů sjezdu. ČAS si bude na další tři, popř. čtyři roky volit tým lidí, který ji povede, a právě delegáti svým hlasováním rozhodnou, kdo to bude. Najdou se v ČAS lidé ochotni vést ji po další funkční období? Lidé s vizí, lidé pracovití, lidé nekonfliktní s organizačními schopnostmi? Není vám osud ČAS lhostejný a chcete ho ovlivnit? Pokud alespoň uvažujete (nejde o závazek) kandidovat do některé z funkcí, prosím vyplňte to v návratce.

6. Exkurze

Hostitel sjezdu, Hvězdárna a planetárium Brno, nám představí své jedinečné přírodovědné exploratorium. Masarykova univerzita ukáže sousedící největší moravský dalekohled o průměru 60 cm. Obě exkurze jsou součástí programu.

7. Sjezdové dokumenty

Před sjezdem dostanou všichni delegáti elektronickou poštou zásadní dokumenty ČAS – stanovy, jednací řád sjezdu a volební řád sjezdu. Oba řády sjezdu budou delegáti schvalovat, je tedy nutné, aby je znali dopředu. Bude také třeba aktualizovat stanovy ČAS, VV ČAS připravuje seznam nutných změn. Změny mohou navrhnout také delegáti.


Bližší informace o sjezdu podá tajemník ČAS Petr Sobotka pověřený organizací sjezdu. Kontakt

 

 O autorovi

Karel Mokrý

Karel Mokrý

Narodil se v roce 1977 v Chrudimi. K astronomii ho přivedl návod na stavbu jednoduchého dalekohledu v časopise ABC, později se věnoval pozorování proměnných hvězd. Od roku 2001 se aktivně podílí na technické správě a tvorbě obsahu astro.cz. V letech 2001 - 2010 byl rovněž členem Výkonného výboru ČAS. V roce 2005 stál u zrodu prestižní české fotografické soutěže ČAM, v níž je rovněž až do současnosti porotcem.

Štítky: ČAS, Sjezd


42. vesmírný týden 2017

42. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 16. 10. do 22. 10. 2017. Měsíc bude v novu. Čeká nás ranní seskupení s planetami. Saturn je večer nízko nad jihozápadem. Celou noc jsou vidět planety Neptun a Uran, který bude v opozici. Ráno je vidět jasná Venuše a slabší Mars. Aktivita Slunce je nízká. Dobré podmínky k pozorování bude mít meteorický roj Orionid. Ve vypouštění raket byla minulý týden nejúspěšnější společnost SpaceX s rovnou dvěma úspěšnými starty. Rusové úspěšně poslali Rokot a na druhý pokus i nákladní loď Progress k ISS. Naopak ULA dokázala vypustit raketu Atlas V až na pátý pokus. Na vině byly technické problémy i počasí. A úspěšný start zaznamenala i Čína s Venezuelskou družicí.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vteřiny před a po zatmění

Velké americké zatmění. Tak jej, pro nás přeci jen trochu velikášsky, nazvali sami Američané. Na druhou stranu se jim není co divit. Pás totality, tedy oblast viditelnosti úplného zatmění, se táhla skrze celou Ameriku. Prakticky od pustého severozápadu až po zalidněný jihovýchod. Zejména

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Seskupení Měsíce, Marsu a Venuše

Další informace »