Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  30. červen 2018

Astronomický snímek dne (APOD) - 30. červen 2018

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Měsíc na East 96th Street

Uznání a copyright: Stan Honda

Nad manhattanskou Upper Eastside vyšel 28. června měsíční úplněk, kterému někteří lidé říkají jahodový úplněk. Teple žlutý měsíční kotouč byl trochu roztřesený a potemnělý dlouhou cestou světla hustou atmosférou zakalenou u obzoru. I tak na tomto městském astrosnímku ale dobře zapadl do světel vozidel a křižovatky ulice East 96th street. Snímek teleobjektivěm byl pořízen z bezpečné vzdálenosti z vyvýšeného místa při pohledu z Central parku na planetě Zemi na východ až jihovýchod. Měsíc na East 96th street byl nejbližším úplňkem po letošním severním slunovratu.

Štítky: Úplněk, Moon phase, Jahodový úplněk


38. vesmírný týden 2018

38. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 17. 9. do 23. 9. 2018. Měsíc je mezi čtvrtí a úplňkem. Venuše je nejlépe viditelná ve dne, Jupiter jen večer velmi nízko na jihozápadě. Mars a Saturn jsou nízko v okolí jižního obzoru. Viděli jsme další start a přistání Falconu 9. Odstartovala poslední Delta II. Počasí odložilo start japonské nákladní lodi. Před 15 roky jsme se rozloučili se sondou Galileo u Jupiteru a před 10 lety s panem profesorem Emilem Škrabalem. Začíná astronomický podzim.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Radiant

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2018 obdržel snímek „Radiant“, jehož autorem je Lukáš Veselý   Kdo by je neznal … srpnové padající hvězdy jsou velmi populární i mezi neastronomy. Ostatně, s téměř železnou pravidelností se opakují rok co rok za příjemných prázdninových

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesic

krater Clavius

Další informace »