Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Hlubinami vesmíru SPECIÁL, Zatmění slunce v USA 2017

Hlubinami vesmíru SPECIÁL, Zatmění slunce v USA 2017

Zatmění Slunce 2017
Autor: Josef Ladra

21. srpna se ve Spojených státech odehrálo úplné zatmění Slunce. Dlouho očekávaná událost se stala jistě velmi sledovanou mnohými médii. Živé komentované vysílání úplného zatmění připravila i televize Noe, známá svým seriálem Hlubinami vesmíru. Pojďme si tuto událost připomenout ještě jednou v repríze tuto neděli od 15:50 na TV Noe.

Ve studiu se komentáře tohoto mimořádného představení ujal vedoucí slunečního oddělení Astronomického ústavu ČR RNDr. Michal Sobotka, DSc. Začínáme na západním pobřeží USA v Oregonu a procházíme přes 12 států unie, jak stín Měsíce zakrývá sluneční kotouč a postupuje na východ až do Jižní Karolíny na východě USA, kde opouští pobřeží a skončí v Atlantiku.

Zveme všechny příznivce astronomie, kteří si chtějí tuto ojedinělou příležitost připomenout. Díky kamerám si můžeme tento poutavý, fascinující úkaz několikrát zopakovat. 

Na setkání s vámi u úplného zatmění Slunce v USA se těší Jindřich Suchánek.

Web pořadu:
http://www.tvnoe.cz/porad/hlubinami-vesmiru-special-zatmeni-slunce-v-usa-2017

Poznámka redakce:
Za zatměním se vydala i řada našich čtenářů. Svědčí o tom nádherné snímky v galerii.

Zdroje a doporučené odkazy:
[1] Televize Noe



O autorovi

Štítky: Hlubinami vesmíru, Zatmění slunce 2017


25. vesmírný týden 2024

25. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 6. do 23. 6. 2024. Měsíc bude v úplňku. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Aktivita Slunce je nižší, ale nová oblast se skvrnami to může rychle změnit. Pozorovatelé úkazů na obloze si všimli nočních svítících oblak i halových jevů. Starliner pokračuje v misi u ISS a očekáváme jeho přistání. Před dvaceti lety se začala psát historie soukromé kosmonautiky, když miniraketoplán SpaceShipOne dokázal dvakrát překonat výškovou hranici 100 km a tím otevřel dveře do kosmu i pro soukromé společnosti a turisty.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

NLC

Další informace »