Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Hlasujte pro nejlepší vtip o konci světa
redakce Vytisknout článek

Hlasujte pro nejlepší vtip o konci světa

Soutěž o nejlepší vtip o konci světa. Autor: ČAS.
Soutěž o nejlepší vtip o konci světa.
Autor: ČAS.
Právě dnes tu máme ono magické datum 21-12-12, s nímž je spojen údajný konec světa. My vám ovšem prostřednictvím našich stránek už téměř dva roky přinášíme informace, z nichž je zcela zřejmé, že konec světa se nekoná. Co se ovšem koná určitě, je v lednu tohoto roku vyhlášená soutěž o nejlepší vtip na toto téma. Do redakce nám dorazilo nad stovku zdařilých autorských vtipů, z nichž větší část je kreslená a ta menší psaná. Ode dneška až do 30. prosince 2012 včetně probíhá veřejné hlasování o nejlepší vtip v každé kategorii. Vítěz bude znám na Silvestra. Zapojte se a pobavte se mezi svátky s námi!

Hlasuje se ve dvou kategoriích:

Hlasování probíhá v obou případech tak, že u každého vtipu je políčko k zaškrtnutí. Můžete vybrat až tři vtipy v každé kategorii. Na konci stránky (v obou případech), prosím, vyplňte požadované údaje. Slibujeme sice veřejné a zároveň anonymní hlasování - může hlasovat každý, ale nebude nikde vidět - ovšem musíme se vyvarovat internetovým robotům, kterých je po internetu jako máku a mohly by čestnost hlasování narušit. Jakmile zaškrtnete zvolené vtipy a odešlete své hlasy, vše bude automaticky zahrnuto do celkového hlasování. Zároveň na Vámi uvedenou e-mailovou adresu dojde potvrzení o Vašem hlasování, abyste se ujistili, že vše proběhlo správně. Při hlasování dbejte na to, abyste zadali správnou emailovou adresu. Hlasy se špatně zadanou (nebo fyzicky neexistující) emailovou adresou se automaticky vyřazují.

Připomínáme, že soutěž je především čestná a o humoru, nehraje se o žádné vysoce hodnotné ceny, nýbrž "pouze" o individuální prohlídku Observatoře v Ondřejově. Proto hodnoťte hlavně pro zábavu, nikoliv jen pro podporu soutěžících. Po vyhlášení výsledků budou na počátku příštího roku oba vítězové (jeden z každé kategorie) kontaktováni e-mailem. Všem soutěžícím už nyní přejeme úspěch, ale rovněž (a to nejen jim) krásné svátky. A úplně všem čtenářům Astro.cz děkujeme za přízeň v tomto roce a za to, že s námi rádi sdíleli patřičný nadhled k hysterii okolo obávaného apokalyptického data.

Související a dále doporučujeme:
[1] Stránka soutěže
[2] Konec světa 2012 NEBUDE




O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Soutěž , Konec světa


19. vesmírný týden 2024

19. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 5. do 12. 5. 2024. Měsíc bude v novu a čeká nás extrémně mladý srpek na večerní obloze. Slunce je hodně aktivní, nastaly silné erupce. Oblohu ozdobila slabá polární záře a nečekaně s ní se objevil i deorbitující horní stupeň Falconu 9. Planety jsou v tomto týdnu velmi obtížně viditelné. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Na ranní obloze létají éta Aquaridy. K odvrácené straně Měsíce se vydala čínská sonda Chang’e 6 a na čínské orbitální stanici Tiangong se vyměnily tříčlenné posádky. Před 60 lety se narodil český astronom a popularizátor Václav Knoll. Před 15 lety proběhla poslední oprava vesmírného dalekohledu HST.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Orlia hmlovina M16

Orlia hmlovina, známa aj ako Messier 16 alebo NGC 6611, je mladá otvorená hviezdokopa v súhvezdí Had. Táto oblasť vzniku hviezd je vzdialená asi 7000 svetelných rokov od Zeme a je spojená s difúznou hmlovinou alebo oblasťou H II známou pod názvom IC 47031. Hviezdokopa M16 obsahuje približne 55 hviezd medzi 8. až 12. magnitúdou a na jej pozorovanie sa odporúča ďalekohľad s objektívom vyše 6 cm. Hmlovina sa rozprestiera na ploche s priemerom 60 svetelných rokov a je známa svojimi charakteristickými stĺpmi medzihviezdnej hmoty, ktoré sa nazývajú Stĺpy stvorenia. Najvyšší stĺp dosahuje dĺžku jeden svetelný rok, čo je 9 460 000 000 000 km – štvrtina vzdialenosti nášho Slnka od najbližšej hviezdy. Vo vnútri stĺpov sa najhustejšie oblasti vodíka a hélia spolu s prachovými časticami uhlíka a kremíka zhlukujú a zohrievajú, až vytvoria nové hviezdy. Zaujímavosťou je, že podľa najnovších pozorovaní zo Spitzerovho vesmírneho teleskopu, Stĺpy stvorenia už pravdepodobne celých 6000 rokov neexistujú. Deštrukciu pilierov spôsobila supernova, ktorá vybuchla v ich blízkosti Vybavenie: SkyWatcher NEQ6Pro, GSO Newton astrograf 200/800, GSO 2" komakorektor, QHY 8L-C, SVbony UV/IR cut, Optolong L-eNhance filter, FocusDream focuser, guiding QHY5L-II-C, SVbony guidescope 240mm. Software: NINA, Astro pixel processor, GraXpert, Starnet++, Adobe photoshop 66x180 sec. Lights gain15, offset113 pri -10°C, 94x360 sec. Lights gain15, offset113 pri -10°C cez Optolong L-eNhance, master bias, 180 flats, master darks, master darkflats 7.4. až 14.5.2024 Belá nad Cirochou, severovýchod Slovenska, bortle 4

Další informace »