Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Akce k úplnému zatmění Slunce v parku Nové Butovice

Akce k úplnému zatmění Slunce v parku Nové Butovice

Nevyšla vám cesta do USA na úplné zatmění? Nevadí, přijďte se podívat k nám!

Místo konání akce: Nové Butovice, Praha-Praha 13, Česko
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 21.08.2017 od 17:00 do 22:00

Pražská pobočka ČAS pořádá k příležitosti úplného zatmění Slunce pozorovací akci v centrálním parku Nové Butovice v Praze. Hlavním programem bude promítání přenosu úplného zatmění Slunce probíhajícího v USA. Dále se v případě příznivého počasí budete moci podívat na Slunce speciálními dalekohledy, prohlédnout si astronomickou techniku a popovídat si nejen o astronomii.
Akce se nebude konat pouze v případě trvalého deště.
Těšíme se na Vás!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Noc vědců 2017


38. vesmírný týden 2017

38. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 18. 9. do 24. 9. 2017. Měsíc bude v novu. Jupiter se ztrácí v záři Slunce. Saturn je večer nad jihozápadem. Pozorovat můžeme i Neptun a Uran. Ráno je vidět Venuše, Merkur a Mars. Přidá se k nim také srpek Měsíce. Aktivita Slunce se snížila. Začíná astronomický podzim. Cassini shořela v atmosféře Saturnu. ISS má opět šestičlennou posádku. Po hurikánu Irma se obnoví i lety amerických raket. Kolem Země proletí sonda OSIRIS-REx.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Zatmění nad hradem Helfštýn

Kdopak dnes již spočítá, kolik zatmění Měsíce spatřili obyvatelé starobylého hradu Helfštýn. Mohli bychom jistě zadat souřadnice hradu do nějakého chytrého počítačového programu, který by žádaný počet zjistil. Docela jistě však nezjistíme, zda bylo kdysi dávno v příslušnou noc jasno,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ostrov hviezd

Tmavá obloha, Bohom zabudnuté miesto, teplo letnej jadranskej noci, deviatka nočných šialencov, zvuk uzávierok fotoaparátov, šum mora, desivé príbehy o nemých deťoch, vzduchom letiace nedopalky cigariet, nešťastne rozliata plechovka piva... pre niekoho ďalšia noc v teple postele, pre iného výborná príležitosť pre vznik nadčasových spomienok. Zelený závoj tiahnuci sa ostrovom hviezd predstavuje rozbúrený airglow, alebo svetelné žiarenie atmosféry. Fotka pochádza z ostrova Lastovo, najvzdialenejšieho obývaného ostrova Chorvátska. Na hladine mora je možné vidieť zrkadlenie Mliečnej cesty, ktorá obsahuje bohatú štruktúru tmavých hmlovín. Carpe noctem!

Další informace »