Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Akce k úplnému zatmění Slunce v parku Nové Butovice

Akce k úplnému zatmění Slunce v parku Nové Butovice

Nevyšla vám cesta do USA na úplné zatmění? Nevadí, přijďte se podívat k nám!

Místo konání akce: Nové Butovice, Praha-Praha 13, Česko
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 21.08.2017 od 17:00 do 22:00

Pražská pobočka ČAS pořádá k příležitosti úplného zatmění Slunce pozorovací akci v centrálním parku Nové Butovice v Praze. Hlavním programem bude promítání přenosu úplného zatmění Slunce probíhajícího v USA. Dále se v případě příznivého počasí budete moci podívat na Slunce speciálními dalekohledy, prohlédnout si astronomickou techniku a popovídat si nejen o astronomii.
Akce se nebude konat pouze v případě trvalého deště.
Těšíme se na Vás!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Noc vědců 2017


4. vesmírný týden 2018

4. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 22. 1. do 28. 1. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je nízko Neptun a poblíž jihu Uran. Nad ránem je vidět Jupiter a Mars. Z objektů noční oblohy doporučíme zimní kulovou hvězdokupu a asterismus ze souhvězdí Žirafy. Zažili jsme starty menších raket z Číny a Japonska a také úspěšný start rakety Atlas V. Čeká nás start evropské rakety Ariane 5 a čínské CZ-2C. Před 50 lety letěla raketa Saturn IB s nepilotovanou lodí Apollo 5. Po nehodě Apolla 1 šlo o první a hned plně úspěšný test nové lodi. Před 100 lety se narodil významný pozorovatel planetek a objevitel komet Antonín Mrkos.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Měsíčná Vršatec

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2017 obdržel snímek „Měsíční Vršatec“, jehož autorem je Václav Hýža Oblast Bílých Karpat, nalézající se nad obcí Vršatské Podhradie nedaleko Ilavy, byla osídlena již v pravěku lidmi lužické a púchovské kultury, tedy docela jistě nejméně 500 let

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Scintilace hvězdy Sírius

Další informace »