Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov - Perseidy 2017

Chomutov - Perseidy 2017

Zveme všechny příznivce astronomie na společné pozorování meteorického roje Perseid.

Místo konání akce: Lipská 2207/47, Chomutov, Česko
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 12.08.2017 od 20:00 – 13.08.2017 do 3:00

V noci ze soboty 12. srpna  na neděli 13. srpna 2017. Máme zde v Chomutově své pozorovací stanoviště s výborným výhledem na celou noční oblohu.  Pro sledování úkazu není třeba žádný dalekohled – meteory vylétají náhodně po celé obloze a jsou dost výrazné na spatření pouhýma očima. Úkaz lze samozřejmě úspěšně pozorovat pouze za příznivého počasí. Na našem pozorovacím stanovišti budeme mít astronomické dalekohledy a společně se podíváme na největší planetu sluneční soustavy – Jupiter a jeho čtyři největší měsíce. Naší pozornosti neunikne ani nejkrásnější planeta – Saturn. Pozornost budeme věnovat i dalším objektům noční oblohy. V případě zájmu nám napište na  astro21@seznam.cz a my Vám pošleme pozvánku s podrobnými údaji.

Místo konání akce: Louka vedle parkoviště před kinem Oko (naproti kostelu Sv. Barbory).

Akci pořádá – astronomie Chomutov  http://www.astro21.cz

Jaroslav Landa DiS
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Pozorování 


50. vesmírný týden 2017

50. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 11. 12. do 17. 12. 2017. Měsíc bude v novu. Večer je vidět Neptun a Uran. Nad ránem je vidět Mars a Jupiter. Týden bude nabitý kosmonautikou. Blue Origin by mohla provést test kabiny pro balistické skoky. SpaceX provedla úspěšně statický zážeh na rampě SLC-40 a očekáváme start s lodí Dragon k ISS. Startovat by měla také čínská raketa CZ-3B, z Nového Zélandu raketa Electron, Ariane 5 s dalšími družicemi Galileo, přistávat má Sojuz MS-05 s částí posádky z ISS a naopak vydat se tam má další posádka v lodi Sojuz MS-07.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M81 LRGB nové spracovanie

Dvojice galaxií ve Velké Medvědici. Jistě si na ně vzpomene každý amatérský astronom, ze kterého se mnohdy později vyklubal i astronom profesionální. Byl to většinou čtvrtý objekt při hledání „mlžných“ objektů na noční obloze malým dalekohledem. Hned po galaxii v Andromedě, planetární mlhovině

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planeta Uran

Další informace »