Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

60. výročí zahájení dobývání vesmíru. Při této příležitosti chceme veřejnost pozvat na přednášku spojenou s prezentací, doplněnou krátkými filmovými ukázkami.

Místo konání akce: Muzeum Chomutov - sál Jiřího Popela z Lobkovic.
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.10.2017 od 17:00 do 19:00

Před 60 lety vzlétl do vesmíru Sputnik 1. Bylo to první odvážné vykročení na dlouhé cestě lidstva, jež nás vede stále dál a dál od naší rodné Země. Z klasických vědních oborů se nevídanou rychlostí začaly vyvíjet nové vědecké obory, na nichž už nesmazatelně ulpěl hvězdný prach. Nové technologie a vědní obory nesmírně zvýšily zájem o vědu a techniku. Kosmonautika se stala obrovským povzbuzujícím stimulátorem rychlého technického rozvoje a vzájemné mezinárodní spolupráce.


Rádi bychom Vás tímto pozvali na přednášku - 60 let dobývání vesmíru, která proběhne v Chomutovském muzeu ve čtvrtek 5. října od 17:00 do 19:00 hod v sále Jiřího Popela z Lobkovic (vlevo od Hvězdářské věže). Podrobné informace najdete na http://www.astro21.cz

Jaroslav Landa DiS
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Sputnik


25. vesmírný týden 2018

25. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 18. 6. do 24. 6. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše prochází těsně kolem Jesliček a je večer nad severozápadem. Jupiter je večer nad jihem, Saturn se objevuje před půlnocí a Mars v druhé polovině noci. K asteroidu Ryugu přilétá sonda Hayabusa 2. Opportunity má problém s prachovou bouří. Před 40 lety objevil Jim Christy měsíc Pluta, později nazvaný Charon.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2018 obdržel snímek „Jupiter“, jehož autorem je Pavel Prokop Na jedné astronomické pozorovací meteorářské expedici, v roce 1957, vznikla na nápěv tehdy ještě populární písničky „Cestářská“ písnička úplně nová, astronomická - Vývoj vesmíru, Země

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc, Jupiter a souhvězdí Štíra na Krétě

Maruška pozoruje setkání Měsíce a Jupitera. Za sebou má planetu Saturn, před sebou souhvězdí Štíra s hlavní hvězdou Antares.

Další informace »