Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

60. výročí zahájení dobývání vesmíru. Při této příležitosti chceme veřejnost pozvat na přednášku spojenou s prezentací, doplněnou krátkými filmovými ukázkami.

Místo konání akce: Muzeum Chomutov - sál Jiřího Popela z Lobkovic.
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.10.2017 od 17:00 do 19:00

Před 60 lety vzlétl do vesmíru Sputnik 1. Bylo to první odvážné vykročení na dlouhé cestě lidstva, jež nás vede stále dál a dál od naší rodné Země. Z klasických vědních oborů se nevídanou rychlostí začaly vyvíjet nové vědecké obory, na nichž už nesmazatelně ulpěl hvězdný prach. Nové technologie a vědní obory nesmírně zvýšily zájem o vědu a techniku. Kosmonautika se stala obrovským povzbuzujícím stimulátorem rychlého technického rozvoje a vzájemné mezinárodní spolupráce.


Rádi bychom Vás tímto pozvali na přednášku - 60 let dobývání vesmíru, která proběhne v Chomutovském muzeu ve čtvrtek 5. října od 17:00 do 19:00 hod v sále Jiřího Popela z Lobkovic (vlevo od Hvězdářské věže). Podrobné informace najdete na http://www.astro21.cz

Jaroslav Landa DiS
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Sputnik


8. vesmírný týden 2018

8. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 2. do 25. 2. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Čeká nás další zákryt Aldebaranu. Večer je nad jihozápadem Uran, na večerní oblohu se vrací Venuše. Nad ránem je vidět Jupiter a Mars, vylézá i Saturn. Z objektů noční oblohy doporučíme hvězdu Sirius s jejím trpasličím průvodcem. Očekáváme tři starty raket. Nejprve odložený Falcon 9 z Kalifornie, pak japonskou H-IIA a potom zřejmě ještě druhý Falcon 9 z Floridy. Před 50 lety byl oznámen objev pulsarů.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M17 (HST paleta)

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2018 obdržel snímek „M 17“, jehož autorem je Michal Bouček     Název vítězného snímku lednového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce je pro astronomicky nezasvěcené čtenáře možná poněkud záhadný. Již pouhé jeho vyťukání na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

2018-2-23 zákryt Aldebaranu Měsícem

Astronomická společnost Chomutov 23.2.2018 - veřejné pozorování zákrytu hvězdy Aldebaran Měsícem.

Další informace »