Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

Chomutov Pozvánka - 60 let dobývání vesmíru

60. výročí zahájení dobývání vesmíru. Při této příležitosti chceme veřejnost pozvat na přednášku spojenou s prezentací, doplněnou krátkými filmovými ukázkami.

Místo konání akce: Muzeum Chomutov - sál Jiřího Popela z Lobkovic.
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 05.10.2017 od 17:00 do 19:00

Před 60 lety vzlétl do vesmíru Sputnik 1. Bylo to první odvážné vykročení na dlouhé cestě lidstva, jež nás vede stále dál a dál od naší rodné Země. Z klasických vědních oborů se nevídanou rychlostí začaly vyvíjet nové vědecké obory, na nichž už nesmazatelně ulpěl hvězdný prach. Nové technologie a vědní obory nesmírně zvýšily zájem o vědu a techniku. Kosmonautika se stala obrovským povzbuzujícím stimulátorem rychlého technického rozvoje a vzájemné mezinárodní spolupráce.


Rádi bychom Vás tímto pozvali na přednášku - 60 let dobývání vesmíru, která proběhne v Chomutovském muzeu ve čtvrtek 5. října od 17:00 do 19:00 hod v sále Jiřího Popela z Lobkovic (vlevo od Hvězdářské věže). Podrobné informace najdete na http://www.astro21.cz

Jaroslav Landa DiS
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Sputnik


50. vesmírný týden 2017

50. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 11. 12. do 17. 12. 2017. Měsíc bude v novu. Večer je vidět Neptun a Uran. Nad ránem je vidět Mars a Jupiter. Týden bude nabitý kosmonautikou. Blue Origin by mohla provést test kabiny pro balistické skoky. SpaceX provedla úspěšně statický zážeh na rampě SLC-40 a očekáváme start s lodí Dragon k ISS. Startovat by měla také čínská raketa CZ-3B, z Nového Zélandu raketa Electron, Ariane 5 s dalšími družicemi Galileo, přistávat má Sojuz MS-05 s částí posádky z ISS a naopak vydat se tam má další posádka v lodi Sojuz MS-07.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M81 LRGB nové spracovanie

Dvojice galaxií ve Velké Medvědici. Jistě si na ně vzpomene každý amatérský astronom, ze kterého se mnohdy později vyklubal i astronom profesionální. Byl to většinou čtvrtý objekt při hledání „mlžných“ objektů na noční obloze malým dalekohledem. Hned po galaxii v Andromedě, planetární mlhovině

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Planeta Uran

Další informace »