Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Pozorování v Pardubicích: Klenotnice jarní oblohy

Pozorování v Pardubicích: Klenotnice jarní oblohy

Také v měsíci březnu Vás srdečně zveme na pravidelná pozorování večerní oblohy. Právě v březnu, kdy nezadržitelně pozorujeme blížící se jarní období, které se viditelně projevuje i na hvězdné obloze.

Místo konání akce: Hvězdárna barona Artura Krause
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 01.03.2017 od 20:00 – 31.03.2017 do 20:00

V měsíci březnu se proto zaměříme na krásné objekty jarní oblohy - mlhoviny, hvězdokupy a krásná seskupení hvězd. Pozorování probíhá pouze za jasného počasí. Jinak probíhá náhradní audiovizuální program. Další informace na www.astropardubice.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu!




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Pozorování , Hvězdárna barona Artura Krause, Pardubice


12. vesmírný týden 2024

12. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 3. do 24. 3. 2024. Měsíc po první čtvrti dorůstá k úplňku. Na večerní obloze je výrazný Jupiter a nízko nad obzorem i Merkur. Aktivita Slunce zůstávala nízká, ale to se o víkendu změnilo s natočením velkých skvrn z odvrácené polokoule. Kometa 12P/Pons-Brooks je nyní rušena září Měsíce. SpaceX povedla další test superrakety s lodí Starship a dosáhla mnoha úspěšných milníků. Startuje další kosmická loď Sojuz k ISS. Voyager 1 má stále problém, ale už se tuší, co vysílá. Před 275 lety se narodil francouzský matematik, fyzik a astronom Pierre-Simon Laplace. 20. března ve 4:06 začíná astronomické jaro.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

kometa 12P/Pons-Brooks v souhvězdí Labutě

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2024 obdržel snímek „Kometa 12P/Pons-Brooks v souhvězdí Labutě“, jehož autorem je Jan Beránek.   Vlasatice, dnes jim říkáme komety, budily zejména ve středověku hrůzu a děs nejen mezi obyčejnými lidmi. Možná více se o ně zajímali panovníci.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa 12P/Pons-Brooks

Porizeno fotoaparatem Canon EOS R8, obj. 400/5,6, exp. 360x1s, spojeno v DeepSkyStacker a upraveno v Adobe Lightroom

Další informace »