Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška „Hledání druhé Země“ v Třebíči

Přednáška „Hledání druhé Země“ v Třebíči

Hledání druhé Země – Mgr. Lenka Zychová

Místo konání akce: Hvězdárna Třebíč
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 26.10.2017 od 18:00 do 20:00

K dnešnímu dny již byly nalezeny téměř dva tisíce planet obíhajícící vzdálené hvězdy. Je některá z nich podobná té naši? Může se na některé z nich vyskytovat život? První půlka přednášky je věnovaná metodám hledání extrasolárních planet a druhá půlka se zaměřuje na hledání planet podobných Zemi – kolik je kandidátů na pozici „Druhá Země“? A kolik jich je statisticky v celém vesmíru? Jsme sami?

délka trvání: 90 min

Přednáška proběhne ve čtvrtek 26. 10. 2017 od 18 hodin v přednáškovém sále hvězdárny, Třebíč, Švabinského 1310/5.

Přednáška je spolupořádána Pobočkou Vysočina ČAS, všichni členové ČAS s platnou průkazkou mají po jejím předložení vstup zdarma! Vstupné 30,- Kč.

www.facebook.com/HvezdarnaTrebic, http://www.ddmtrebic.cz/hvezdarna.html
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


50. vesmírný týden 2017

50. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 11. 12. do 17. 12. 2017. Měsíc bude v novu. Večer je vidět Neptun a Uran. Nad ránem je vidět Mars a Jupiter. Týden bude nabitý kosmonautikou. Blue Origin by mohla provést test kabiny pro balistické skoky. SpaceX provedla úspěšně statický zážeh na rampě SLC-40 a očekáváme start s lodí Dragon k ISS. Startovat by měla také čínská raketa CZ-3B, z Nového Zélandu raketa Electron, Ariane 5 s dalšími družicemi Galileo, přistávat má Sojuz MS-05 s částí posádky z ISS a naopak vydat se tam má další posádka v lodi Sojuz MS-07.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Temná mračna v Perseovi, IC348, NGC1333

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2017 obdržel snímek „Temná mračna v Perseovi“,  jehož autorem je Evžen Brunner Podzimní čas, zejména v našich končinách, nebývá velkým příznivcem astrofotografů. Ti bojují nejen s tradičními mraky, mlhami a deštěm, ale i s rosením

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Pravé parhelium

Pravé parhelium

Další informace »