Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška „Hledání druhé Země“ v Třebíči

Přednáška „Hledání druhé Země“ v Třebíči

Hledání druhé Země – Mgr. Lenka Zychová

Místo konání akce: Hvězdárna Třebíč
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 26.10.2017 od 18:00 do 20:00

K dnešnímu dny již byly nalezeny téměř dva tisíce planet obíhajícící vzdálené hvězdy. Je některá z nich podobná té naši? Může se na některé z nich vyskytovat život? První půlka přednášky je věnovaná metodám hledání extrasolárních planet a druhá půlka se zaměřuje na hledání planet podobných Zemi – kolik je kandidátů na pozici „Druhá Země“? A kolik jich je statisticky v celém vesmíru? Jsme sami?

délka trvání: 90 min

Přednáška proběhne ve čtvrtek 26. 10. 2017 od 18 hodin v přednáškovém sále hvězdárny, Třebíč, Švabinského 1310/5.

Přednáška je spolupořádána Pobočkou Vysočina ČAS, všichni členové ČAS s platnou průkazkou mají po jejím předložení vstup zdarma! Vstupné 30,- Kč.

www.facebook.com/HvezdarnaTrebic, http://www.ddmtrebic.cz/hvezdarna.html
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


42. vesmírný týden 2017

42. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 16. 10. do 22. 10. 2017. Měsíc bude v novu. Čeká nás ranní seskupení s planetami. Saturn je večer nízko nad jihozápadem. Celou noc jsou vidět planety Neptun a Uran, který bude v opozici. Ráno je vidět jasná Venuše a slabší Mars. Aktivita Slunce je nízká. Dobré podmínky k pozorování bude mít meteorický roj Orionid. Ve vypouštění raket byla minulý týden nejúspěšnější společnost SpaceX s rovnou dvěma úspěšnými starty. Rusové úspěšně poslali Rokot a na druhý pokus i nákladní loď Progress k ISS. Naopak ULA dokázala vypustit raketu Atlas V až na pátý pokus. Na vině byly technické problémy i počasí. A úspěšný start zaznamenala i Čína s Venezuelskou družicí.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vteřiny před a po zatmění

Velké americké zatmění. Tak jej, pro nás přeci jen trochu velikášsky, nazvali sami Američané. Na druhou stranu se jim není co divit. Pás totality, tedy oblast viditelnosti úplného zatmění, se táhla skrze celou Ameriku. Prakticky od pustého severozápadu až po zalidněný jihovýchod. Zejména

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Asteroid 7 Iris

Oblast oblohy s asteroidem 7 Iris focený z města přes světelné znečištění

Další informace »