Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Rocky Kolb: Mysteries of the Dark Universe

Rocky Kolb: Mysteries of the Dark Universe

Veřejná přednáška Prof. Rockyho Kolba "Mysteries of the Dark Universe" ve čtvrtek 7. 9. 2017 v 18:00 v posluchárně M1 na MFF UK na Karlově.

Místo konání akce: Ke Karlovu 3, Nové Město, Praha, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 07.09.2017 od 18:00 do 20:00

Název a krátká anotace veřejné přednášky:

Mysteries of the Dark Universe

Ninety-five percent of the universe is missing!  We can only identify the composition of five percent of the total mass and energy in the universe.  Twenty-five percent of the cosmic mass-energy is in a mysterious substance called dark matter, which holds together galaxies and other cosmic structures, while seventy percent is in an even more mysterious form called dark energy, which seems to act as a repulsive gravitational force driving the expansion of the universe.  Unlocking the mysteries of dark matter and dark energy will illuminate the nature of space and time and connect the quantum with the cosmos.

Prof. Rocky Kolb je nositelem mnoha vědeckých ocenění a toho času děkanem fakulty fyzikálních studií na Univerzitě v Chicagu.

 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška , Vesmír


47. vesmírný týden 2017

47. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 20. 11. do 26. 11. 2017. Měsíc bude v první čtvrti. Saturn už je večer jen velmi nízko nad jihozápadem. První polovina noci nabízí také planety Neptun a Uran. Nad ránem je vidět nad jihovýchodem Mars, výše stoupá i Jupiter a mizí Venuše. Očekáváme start rakety Falcon 9 s tajnou družicí (mise Zuma).

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M81 LRGB nové spracovanie

Dvojice galaxií ve Velké Medvědici. Jistě si na ně vzpomene každý amatérský astronom, ze kterého se mnohdy později vyklubal i astronom profesionální. Byl to většinou čtvrtý objekt při hledání „mlžných“ objektů na noční obloze malým dalekohledem. Hned po galaxii v Andromedě, planetární mlhovině

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M42

Hmlovina v Orióne (nové spracovanie)

Další informace »