Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Přednáška: Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Ing. Marcel Bělík z České astronomické spoelčnosti v rámci programu 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě představí osobnosti české a slovenské astrofotografiie. 

Místo konání akce: Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 21.10.2017 od 12:15 do 13:00

Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Přednáší Ing. Marcel Bělík, ředitel Hvězdárny v Úpici, Česká astronomická společnost a Česká astrofotografie měsíce

Československo je již historicky zemí s velkou astronomickou tradicí a velkým množství hvězdáren různého typu a zaměření. A samozřejmě s velkým počtem astronomů, zejména amatérských. Mnoho z nich obrací k nebi nejen své oči, ale i objektivy svých astrografů. A mnoho z nich bylo a je i členy České astronomické společnosti. A právě o nich bude toto povídání.

Bude představena kniha Nebeské perly české a slovenské astrofotografie.

Přednáška proběhne v rámci 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě v sobotu 21. října 2017 od 12:15 do 13:00 hod. v salonku č. 2 (Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod).
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Podzimní knižní veletrh, Kniha ČAM


42. vesmírný týden 2017

42. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 16. 10. do 22. 10. 2017. Měsíc bude v novu. Čeká nás ranní seskupení s planetami. Saturn je večer nízko nad jihozápadem. Celou noc jsou vidět planety Neptun a Uran, který bude v opozici. Ráno je vidět jasná Venuše a slabší Mars. Aktivita Slunce je nízká. Dobré podmínky k pozorování bude mít meteorický roj Orionid. Ve vypouštění raket byla minulý týden nejúspěšnější společnost SpaceX s rovnou dvěma úspěšnými starty. Rusové úspěšně poslali Rokot a na druhý pokus i nákladní loď Progress k ISS. Naopak ULA dokázala vypustit raketu Atlas V až na pátý pokus. Na vině byly technické problémy i počasí. A úspěšný start zaznamenala i Čína s Venezuelskou družicí.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Vteřiny před a po zatmění

Velké americké zatmění. Tak jej, pro nás přeci jen trochu velikášsky, nazvali sami Američané. Na druhou stranu se jim není co divit. Pás totality, tedy oblast viditelnosti úplného zatmění, se táhla skrze celou Ameriku. Prakticky od pustého severozápadu až po zalidněný jihovýchod. Zejména

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Asteroid 7 Iris

Oblast oblohy s asteroidem 7 Iris focený z města přes světelné znečištění

Další informace »