Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Přednáška: Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Ing. Marcel Bělík z České astronomické spoelčnosti v rámci programu 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě představí osobnosti české a slovenské astrofotografiie. 

Místo konání akce: Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 21.10.2017 od 12:15 do 13:00

Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Přednáší Ing. Marcel Bělík, ředitel Hvězdárny v Úpici, Česká astronomická společnost a Česká astrofotografie měsíce

Československo je již historicky zemí s velkou astronomickou tradicí a velkým množství hvězdáren různého typu a zaměření. A samozřejmě s velkým počtem astronomů, zejména amatérských. Mnoho z nich obrací k nebi nejen své oči, ale i objektivy svých astrografů. A mnoho z nich bylo a je i členy České astronomické společnosti. A právě o nich bude toto povídání.

Bude představena kniha Nebeské perly české a slovenské astrofotografie.

Přednáška proběhne v rámci 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě v sobotu 21. října 2017 od 12:15 do 13:00 hod. v salonku č. 2 (Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod).
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Podzimní knižní veletrh, Kniha ČAM


12. vesmírný týden 2018

12. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 19. 3. do 25. 3. 2018. Měsíc dorůstá do první čtvrti. Po západu Slunce je nad západem jasná Venuše a Merkur. Uran už je večer také hodně nízko nad západem. V druhé polovině noci a nad ránem je vidět Jupiter, Mars a Saturn. Očekáváme několik zákrytů hvězd Měsícem a přechod dvou stínů měsíčků na Jupiteru. Na obloze připomeneme zvířetníkové světlo. Pokračují přelety družice Humanity Star. Příští neděli se mění čas na letní. To už nemusí řešit Stephen Hawking, který odešel v požehnaném věku 76 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tesla mezi hvězdami

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2018 obdržel snímek „Tesla mezi hvězdami“, jehož autorem je Martin Mašek   Je piatkový večer 6. februára 2018. Mnoho fanúšikov astronómie a kozmonautiky u nás však nie je pod hviezdnou oblohou, ale s napätím čaká pri

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ranní planety

Jupiter,Mars a Saturn nad jižním obzorem

Další informace »