Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Přednáška: Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Přednáška: Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Ing. Marcel Bělík z České astronomické spoelčnosti v rámci programu 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě představí osobnosti české a slovenské astrofotografiie. 

Místo konání akce: Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 21.10.2017 od 12:15 do 13:00

Sté výročí České astronomické společnosti - ​Osobnosti československé astrofotografie

Přednáší Ing. Marcel Bělík, ředitel Hvězdárny v Úpici, Česká astronomická společnost a Česká astrofotografie měsíce

Československo je již historicky zemí s velkou astronomickou tradicí a velkým množství hvězdáren různého typu a zaměření. A samozřejmě s velkým počtem astronomů, zejména amatérských. Mnoho z nich obrací k nebi nejen své oči, ale i objektivy svých astrografů. A mnoho z nich bylo a je i členy České astronomické společnosti. A právě o nich bude toto povídání.

Bude představena kniha Nebeské perly české a slovenské astrofotografie.

Přednáška proběhne v rámci 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě v sobotu 21. října 2017 od 12:15 do 13:00 hod. v salonku č. 2 (Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod).
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Podzimní knižní veletrh, Kniha ČAM


50. vesmírný týden 2017

50. vesmírný týden 2017

Přehled událostí na obloze od 11. 12. do 17. 12. 2017. Měsíc bude v novu. Večer je vidět Neptun a Uran. Nad ránem je vidět Mars a Jupiter. Týden bude nabitý kosmonautikou. Blue Origin by mohla provést test kabiny pro balistické skoky. SpaceX provedla úspěšně statický zážeh na rampě SLC-40 a očekáváme start s lodí Dragon k ISS. Startovat by měla také čínská raketa CZ-3B, z Nového Zélandu raketa Electron, Ariane 5 s dalšími družicemi Galileo, přistávat má Sojuz MS-05 s částí posádky z ISS a naopak vydat se tam má další posádka v lodi Sojuz MS-07.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Temná mračna v Perseovi, IC348, NGC1333

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2017 obdržel snímek „Temná mračna v Perseovi“,  jehož autorem je Evžen Brunner Podzimní čas, zejména v našich končinách, nebývá velkým příznivcem astrofotografů. Ti bojují nejen s tradičními mraky, mlhami a deštěm, ale i s rosením

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Pravé parhelium

Pravé parhelium

Další informace »