Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Hlubinami vesmíru s dr. Petrem Scheirichem, 2. díl

Hlubinami vesmíru s dr. Petrem Scheirichem, 2. díl

Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. v pořadu Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe

Hostem dalšího dílu zůstává od minula astronom Mgr. Petr Scheirich, Ph.D., který bude pokračovat ve výkladu o tom, jaké jsou a jak se chovají malá tělesa Sluneční soustavy. Podíváme se k blízkozemním planetkám Didymos, Ryugu či Bennu a jiným. Jejich výzkum poodhalí otázky, které astronomy zajímají už dlouhá desetiletí. Jaké to jsou? Pojďte se s námi u těchto těles na chvíli zastavit. Víte například, že v Německu je celý kostel postaven z meteoritu, který tam dopadl před 14,5 miliónem let?

Jaké jsou metody zkoumání planetek? A návštěvníci naší sluneční soustavy od jiných hvězd se budou ukazovat častěji? Jak se na to připravujeme?

Svět malých těles Sluneční soustavy nás nenechává bez překvapení. Nahlédněme alespoň na okraj…

Premiéru sledujte v sobotu 4. dubna od 20:05 hod. na TV Noe http://www.tvnoe.cz/

Bližší info o pořadu + termíny repríz a po odvysílání i jeho záznam na https://www.tvnoe.cz/porad/27366-hlubinami-vesmiru-s-dr-petrem-scheirichem-2-dil

Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. a moderátor pořadu Hlubinami vesmíru Jindřich Suchánek Autor: TV Noe
Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. a moderátor pořadu Hlubinami vesmíru Jindřich Suchánek
Autor: TV Noe

Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. v pořadu Hlubinami vesmíru Autor: TV Noe
Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. v pořadu Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe




O autorovi

Štítky: TV Noe, Hlubinami vesmíru, Petr Scheirich


18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrny

Další informace »