Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Hlubinami vesmíru s manželi Kubátovými, 2. díl

Hlubinami vesmíru s manželi Kubátovými, 2. díl

Manželé Kubátovi v pořadu Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe

V pražském studiu televize Noe zůstali od minula Brankica a Jiří Kubátovi. Stelární astrofyzici, kteří modelují atmosféry horkých hvězd. Jejich práce přináší i nové metody či spíše nová řešení. Jak se tam hmota pohybuje, jaké má projevy? V besedě se dotkneme také tzv. Wolf-Rayetových hvězd, které patří mezi nejteplejší hvězdy a snad jsou tím, co předchází výbuchům supernov.

Své předpoklady a modely porovnávají s pozorováními, konkrétně se spektry z pozorování. Mnohdy jsou to dobrodružná očekávání… splní se předpoklad? Pojďme a zúčastněme se tohoto dobrodružství a společně se pokusme dosáhnout tajů života horkých hvězd.

Mgr. Brankica Kubátová, Ph. D. Autor: TV Noe
Mgr. Brankica Kubátová, Ph. D.
Autor: TV Noe

Premiéru sledujte v sobotu 7. září 2019 od 20:05 na TV Noe http://www.tvnoe.cz/

Bližší info o pořadu + termíny repríz a po odvysílání i jeho záznam http://www.tvnoe.cz/porad/25324-hlubinami-vesmiru-s-manzeli-kubatovymi-2-dil

doc. RNDr. Jiří Kubát, CSc.
doc. RNDr. Jiří Kubát, CSc.

Manželé Kubátovi s Jindřichem Suchánkem v pořadu Hlubinami vesmíru Autor: TV Noe
Manželé Kubátovi s Jindřichem Suchánkem v pořadu Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe




O autorovi

Štítky: Jiří Kubát, Brankica Kubátová, Hlubinami vesmíru


18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrny

Další informace »