Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí má 40 let

Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí má 40 let

Banner seminář Člověk
Autor: Marcel Bělík

Tradiční mezioborový seminář "Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí", pořádaný Hvězdárnou v Úpici a dalšími subjekty se bude konat 21.-23. května 2019 v hotelu Rozkoš v České Skalici nedaleko Náchoda. Jedná se o jubilejní 40. ročník tohoto semináře, který přináší prostor pro diskuze a konzultace mezi odborníky z různých oborů.

Hotel Rozkoš Autor: Archiv autora.
Hotel Rozkoš
Autor: Archiv autora.

Seminář proběhne na břehu přehradní nádrže Rozkoš, nedaleko České Skalice v hotelu Rozkoš. Ubytování bude zajištěno přímo v hotelu.

Hotel Rozkoš se nachází v překrásném prostředí podhůří Krkonoš u přehradní nádrže Rozkoš, obklopen mnoha kulturními, historickými i přírodními zajímavostmi. Hotel je pokryt signálem wifi a poskytuje příjemné vyžití nejen ubytovací, ale i gastronomické a relaxační.

K dispozici jsou 2-3-4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Možnost venkovního posezení, grilu, opékání a vstřícnost i flexibilta personálu bude zárukou nejen vědeckého, ale i společenského vyžití.

přihláška Autor: Marcel Bělík
přihláška
Autor: Marcel Bělík

Závaznou přihlášku, prosím, zašlete do 31. ledna 2019 elektronicky na emailovou adresu: mullerova@obsupice.cz nebo písemně na adresu: Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice, případně elektronicky do formuláře. Podrobnější informace získáte též na výše uvedených kontaktech.

Těšíme se na vaši účast na semináři. Prosíme také o co největší propagaci akce mezi vašimi kolegy.

Sborníky ze starších ročníků (2006 - 2017, sborník 2018 se připravuje), ve kterých můžete nalézt možná témata semináře, případně inspiraci, naleznete v archivu České bioklimatologické společnosti.




O autorovi

Marcel Bělík

Marcel Bělík

Marcel Bělík (* 1966, Jaroměř) je ředitelem na Hvězdárně v Úpici. O hvězdy a vesmír se začal zajímat již v dětském věku a tento zprvu nevinný zájem brzy přerostl v životní poslání. Stal se dlouhodobým účastníkem letních astronomických táborů na úpické hvězdárně, kde v roce 1991 nastoupil jako odborný pracovník a od roku 2011 zde působí ve funkci ředitele. Je předsedou Východočeské pobočky České astronomické společnosti a členem výkonného výboru ČAS. Od roku 2005 působí jako jeden z porotců soutěže Česká astrofotografie měsíce. V současné době se zabývá zejména výzkumem sluneční koróny a sluneční fyzikou vůbec. Ve volných chvílích pak zkouší své štěstí na poli astrofotografie a zajímá se o historii nejenom astronomie.

Štítky: Seminář Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí


18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slabšia polárna žiara

Canon 60D, Samyang 16/2.0 13sec. ISO800

Další informace »