Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Čtenářské fotogalerie  >  Nejnovější fotografie čtenářů

Nejnovější fotografie čtenářů

Výrazné airglow

Autor: Roman Vaňúr
Místo pořízení: Počúvadlo
Datum: 02.12.2016, 22:00 SEČ
Popis: Veľmi výrazné airglow, ktoré prekazilo pôvodný plán fotenia. Technika: Canon 6D (nemodifikovaný) + Samyang 24/1.4 @2.8 + Sigma Art 50/1.4 @ 2.8.

Fotky


Kde byl úkaz pozorován?



Zpět na výpis fotek



51. vesmírný týden 2025

51. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 12. do 21. 12. 2025. Měsíc bude v novu. Nastává zimní slunovrat. Večer je nad jihem Saturn. Jupiter je vidět téměř celou noc, podobně jako Uran. Poblíž Saturnu je slabý Neptun. Ráno je velmi nízko na jihovýchodě Merkur. Aktivita Slunce se opět snížila. Stále je na obloze několik zajímavých slabších komet. Geminidy nyní budou slábnout. Astronauti mise Artemis II by měli testovat v lodi Orion. Raketa Atlas V poletí s dalšími družice konstelace Amazon Leo. Vrátila se tříčlenná posádka ISS v kosmické lodi Sojuz MS-27. Před 60 lety se na oběžné dráze nacházely v těsné blízkosti kosmické lodě Gemini 6A a Gemini 7.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2025 obdržel snímek „Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít“, jehož autorem je astrofotograf Robert BarsaCitron je žlutý kyselý plod citroníku z druhu citrusovitých. Používá se nejen v potravinářství … A právě jméno tohoto plodu si vybrali naši

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polární záře

Polární záře na Znojemsku

Další informace »