Úvodní strana  >  Odběr novinek a akcí

Odběr novinek a akcí

Pokud chcete být pravidelně informováni o všech novinkách, článcích a plánovaných akcích na webových stránkách Astro.cz máme pro vás řešení. Nabízíme vám zasílání informací formou e-mailu.

Co můžete odebírat?

Zaregistrováním odběru aktuálních informací na Astro.cz si budete moci vybrat, jaký obsah vás zajímá a na jaký budete dostávat upozornění přes váš email. Vybrat si budete moci z následujících možností:

  • Kalendář akcí - Každé pondělí ráno obdržíte email s výpisem akcí na nebližší 4 týdny. Budete si tak moci s předstihem naplánovat, čeho se zúčastnit a co si rozhodně nenechat ujít!
  • Články - Vyberete si, které téma je vám nejbližší a na jaké články si tedy budete upozorněni bezprostředně v momentě, kdy bude článek vydán. Na výběr máte tyto kategie: exoplanety, hvězdy, kosmonautika, multimédia, Sluneční soustava, světelné zněčištění, úkazy, vzdálený vesmír nebo ostatní.
  • Novinky - Podobně jako u článku si vyberete, o jakém tématu byste chtěli být informování. Tedy astronomie, kosmonautika či ostatní témata.

Jak na to?

  1. K odběru zadáte svůj email (níže).
  2. Abychom si ověřili, že nešlo o omyl či spam, přijde vám potvrzovací e-mail s odkazem.
  3. Kliknutím na odkaz potvrdíte svůj zájem o odběr upozornění na nejnověší dění na Astro.cz
  4. Pokud již dále novinky nebudete chtít do své elektronické schránky dostávat, najdete na konci každého e-mailu odkaz na odhlášení.
  5. Po kliknutí na odhlašovací odkaz budete vyzváni k potvrzení odhlášení a následně odhlášeni.

A Teď už jen stačí vložit emaiL

Váš e-mail:4. vesmírný týden 2023

4. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 23. 1. do 29. 1. 2023. Měsíc bude v první čtvrti. Venuše se již potkala se Saturnem a je nejjasnějším objektem soumrakové oblohy spolu s Jupiterem. Nejvýše na obloze najdeme Mars. Kometa C/2022 E3 (ZTF) se blíží k Zemi a stává se objektem viditelným i pro neozbrojené oko. Slunce je stále aktivní a na povrchu je hodně pěkných skvrn. V týdnu očekáváme start Falconu 9, rakety Electron a HII-A. Slavíme několik výročí československých astronomů Františka Hřebíka, Antonína Mrkose a Juraje Zverka.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tromsø lights

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2022 získal snímek „Tromsø lights“, jehož autorem je Jan Klíma     Kdo by neznal slavnou polární záři. Ať již ze snímků oblohy z dalekého severu či z ještě, alespoň pro nás ještě vzdálenějšího jihu, nebo třeba z divadelní hry

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Cassiopeia&Perseus Region

Ve spodní části snímku se nachází také C/2020 V2 (ZTF) Canon 77D Canon 50mm f/1.8 f/2.8 ISO 3200 3,2s x 231 DeepSkyStacker Siril Photoshop

Další informace »