Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Velké setkání České astronomické společnosti v Jihlavě
redakce Vytisknout článek

Velké setkání České astronomické společnosti v Jihlavě

Setkání složek ČAS Jihlava 2009 - logo
Setkání složek ČAS Jihlava 2009 - logo
Zveme vás na setkání zástupců sekcí, poboček a kolektivních členů České astronomické společnosti. Zveme i další astronomické společnosti a subjekty, které by rády informovaly o své nabídce nebo naopak o potřebě pomoci nebo si chtějí vyslechnout nabídku ostatních. Setkání je přístupno nejen zástupcům výborů jednotlivých skupin ČAS, ale také členům ČAS a hostům. Setkání se uskuteční v sobotu 18. dubna 2009 v Jihlavě v sále Krajského úřadu kraje Vysočina (Žižkova 57, Jihlava) od 9:30 do 18:00 hodin.

Zveme zástupce výborů sekcí, poboček a komisí, kolektivních členů i revizory ČAS. Po jednom zástupci z každé složky bude uhrazeno cestovné. Budeme rádi, pokud se setkání zúčastní větší počet zástupců, i když už na vlastní náklady, příp. na náklady složky. Účast zástupců složek, které čerpají státní dotaci, je nezbytná. Přítomni budou samozřejmě i členové Výkonného výboru ČAS.

V pátek 17. dubna 2009 od 17:00 hodin se na své řádné jednání v Jihlavě v prostorách Jihlavské astronomické společnosti (Věžní 1) schází Výkonný výbor ČAS. Zájemci o účast na tomto jednání nechť se předem domluví (z kapacitních důvodů) s Petrem Sobotkou (sobotka(@)astro.cz).

Ubytování nezajišťujeme. V případě potřeby přenocování, poskytneme přehled a kontakty na ubytovací zařízení.

Vaši složku můžete představit dvojím způsobem - na výstavce a krátkým vystoupením (můžete představit svoji činnost, seznámit ostatní s potřebou řešit vaše problémy, nabídnout spolupráci). Můžete také přivézt fotografie a video nebo DVD z vašich akcí k promítání, příp. pořad, se kterým byste chtěli seznámit ostatní. Doporučená délka příspěvků je do 15 minut. Váš příspěvek prosíme potvrďte v návratce. Prezentace přihlašované až na místě nemusejí být z časových důvodů akceptovány!

Kongresový sál Krajského úřadu kraje Vysočina
Kongresový sál Krajského úřadu kraje Vysočina
Výstavka
K dispozici budou nástěnky a materiál pro uchycení. vaši prezentaci si budou moci prohlédnout kolegové ze složek ČAS a dalších astronomických subjektů.

Prezentace
K dispozici bude notebook, datový projektor a internet. Dotazy na projekční techniku a softwarové vybavení adresujte Miloši Podařilovi (podaril(@)jiast.cz, 728 880 930).

Doprava
Krajské město Jihlava je dopravně bez problémů dostupné vlakem, autobusem nebo autem. Více informací o dopravním spojení (pdf).

Občerstvení během jednání je zajištěno přímo před sálem (do sálu se s potravinami nesmí).

Oběd - pro předem přihlášené zájemce (viz. návratka) bude oběd zajištěn v restauraci "Na Hliništi". Účastník si může objednat dopředu ze čtyř jídel - návratka (doc)

Materiály
Na místě budou k dispozici natištěné materiály k Mezinárodnímu roku astronomie (plakáty A2, letáčky A5, letáčky k soutěži "Vesmír mého mládí", návod na stavbu jednoduchého dalekohledu, nové letáčky o světelném znečištění), které si budete moci odvézt k použití na akcích vašich složek.

Program: sobota 18. dubna 2009

  • 8:30 prezence, instalace prezentací na nástěnky, dodatečné přihlášení prezentací
  • 9:30 zahájení
  • 9:40 informace o České astronomické společnosti (projekty, přehled akcí,...), diskuze I (granty EU, rozpočet, jak vyúčtovávat dotace RVS)
  • 11:15 přestávka
  • 11:30 Diskuze II (astro.cz, logo ČAS, sjezd ČAS 2010)
  • 12:15 oběd
  • 13:30 Přednáška Světelné znečištění opět hlavním tématem - Pavel Suchan
  • 14:30 přestávka
  • 14:45 Astronomie v ČR - prezentace jednotlivých skupin
  • 17:30 předpokládaný závěr
  • 18:30 Exkurze na pozorovací věž Jihlavské astronomické společnosti

V dopoledním a odpoledním programu jsou zatím zahrnuta témata:
Stručné představení projektů ČAS, prezentace uskutečněných akcí, přehled akcí v roce 2009, Podzimní knižní veletrh, Astronomická olympiáda, stručné informace o rozpočtu ČAS, informace o činnosti jednotlivých složek ČAS, Mezinárodní rok astronomie 2009.

Akci na místě zajišťuje Jihlavská astronomická společnost a probíhá pod záštitou Krajského úřadu kraje Vysočina.

Bližší informace k setkání Vám podají Miloš Podařil a Petr Sobotka.

Všechny návratky, prosím posílejte na e-mail: sobotka(@)astro.cz nejpozději do 14. dubna!

Těšíme se, že setkání složek bude mít přátelský a tvůrčí duch jako v předchozích letech. Váš výkonný výbor ČAS:

Eva Marková, Lenka Soumarová, Lumír Honzík, Tomáš Bezouška a Petr Komárek




O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.



18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrny

Další informace »