Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Náš vesmírný domov

Náš vesmírný domov

Sluneční soustava 2006
Sluneční soustava 2006
...aneb SLUNEČNÍ SOUSTAVA V KOSTCE. Chcete vědět kde ve vesmíru bydlíte? Zajímají vás výsledky získané kosmickými sondami k planetám sluneční soustavy? Chcete se projít po Marsu nebo po Venuši? Vidět detaily prstenců Saturnu, nejkrásnější planety sluneční soustavy? Spatřit jak obří planetu Jupiter, tak jeho největší měsíce? Podívat se na Pluto i další ledové světy na okraji sféry planet? Či dokonce získat typ na výlet do impaktního kráteru, ve kterém trénovali američtí astronauti před letem na Měsíc? To vše v digitální full HD projekci s kvalitním ozvučením.

Přijďte na multimediální přednášku pod názvem "Náš vesmírný domov", která bude vyprávěním o fascinujících objevech a poznatcích ze sluneční soustavy a poznejte naše nejbližší vesmírné okolí. Připravili ji pro Vás z nejnovějších zdrojů astronomové z českobudějovické Hvězdárny a planetária a Observatoře Kleť.

Přednáška se koná v úterý 26. ledna 2010 od 19:00 hodin v nově zrekonstruovaném a moderní technologií vybaveném kinosále českobudějovické Hvězdárny a planetária na Zátkově nábřeží. Předprodej vstupenek v otevíracích hodinách českobudějovické Hvězdárny.

Před přednáškou si můžete ve výstavní hale prohlédnout monumentální snímky naší Galaxie na výstavě GIGAGALAXY ZOOM vytvořené ve spolupráci s Evropskou jižní observatoří.

Hvězdárna a planetárium
Zátkovo nábřeží 4
370 01 České Budějovice
www.hvezdarnaCB.cz
tel: 386352044




O autorovi



19. vesmírný týden 2024

19. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 5. do 12. 5. 2024. Měsíc bude v novu a čeká nás extrémně mladý srpek na večerní obloze. Slunce je hodně aktivní, nastaly silné erupce. Oblohu ozdobila slabá polární záře a nečekaně s ní se objevil i deorbitující horní stupeň Falconu 9. Planety jsou v tomto týdnu velmi obtížně viditelné. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Na ranní obloze létají éta Aquaridy. K odvrácené straně Měsíce se vydala čínská sonda Chang’e 6 a na čínské orbitální stanici Tiangong se vyměnily tříčlenné posádky. Před 60 lety se narodil český astronom a popularizátor Václav Knoll. Před 15 lety proběhla poslední oprava vesmírného dalekohledu HST.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polárna žiara 5.-6.5.2024

Polárna žiara 5.-6.5.2024

Další informace »