Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  14. červenec 2001

Astronomický snímek dne (APOD) - 14. červenec 2001

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Web kamera pro Sluneční soustavu

Uznání a copyright: Geoff Chester

Všechny tyto snímky z celé Sluneční soustavy mají něco společného. Byly pořízeny 8 palcovým (20cm) dalekohledem, což je populární velikost u amatérských astronomů brusičů a s lehce modifikovanou "web kamerou", jenž se všeobecně používá pro posílání obrázků přes internet. Výsledky jsou jasně velice výtečné pro tak nenákladné a ihned dosazitelné zařízení. Každý ostrý obrázek byl vytvořen z 20 az 30 políček, které byly digitálně naskládány na sebe a zpracovány pomocí svobodného software. Digitální snímkování donedávna vyžadovalo od astronomů amatérů specializované kamery, ale příchod nízko světelných dohlížecích videokamer a web kamer nyní představuje další možnosti pro poměrně jasné objekty sluneční soustavy. Chcete zkusit trochu nekonvenční astronomie s web kamerou? Geoff Chester, důstojník pro vztahy s veřejností na observatoři amerického namořnictva U.S. Naval Observatory, nabízí tyto snímky a vylíčení svých vlastních dobrodružství z trávníku před domem na předměstí poblíž Washingtonu D.C.

Štítky: Mars, Měsíc, Venuše, Saturn, Slunce, Jupiter, Sluneční soustava, Camera


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »