Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2015

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2015

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Oblečení na Měsíc

Uznání a copyright: Robert Nemiroff (Michigan Tech. U.)

Jak na Měsíci přežijí krávy? Vědci strávili celá desetiletí debatami o jedné z nejspletitějších klíčových kosmických otázek. Konečně po rozsáhlém počítačovém modelování a řadě půlnočních dojení se inženýři rozhodli navrhnout, postavit a nyní otestovat měsíční pasební modul LGM (Lunar Grazing Module), čili víceúčelový nebeský systém skafandru pro skot. V tomto okamžiku mnozí z vás jistě nejsou překvapeni, že vám APOD přeje veselý apríl. Podle našich nejlepších znalostí v současnosti neexistují žádné plány na vypouštění krav do vesmíru. Jedním z důvodů je, že krávy bývají dost velká zvířata, která se nevypouštějí snadno nebo levně. Přestože krávy mohou být docela přátelské, tak při přímém srovnání s robotickými vozítky jsou vozítka, jako vědečtí výzkumníci, efektivnější. Snímek nahoře ukazuje mysl provokující umělecké dílo zvané "Mooooonwalk", které je opravdu vystaveno ve veřejném vědeckém centru.

Štítky: Měsíc, Kráva, April fools day


33. vesmírný týden 2018

33. vesmírný týden 2018

Přehled událostí na obloze od 13. 8. do 19. 8. 2018. Měsíc bude v první čtvrti. Nastává maximum meteorického roje Perseid. Večer je vidět Venuše, Jupiter a Saturn, celou noc Mars a nad ránem Neptun a Uran. Aktivita Slunce je stále velmi nízká. Na obloze připomínáme též kometu 21P a zákryt hvězdy planetkou Gotho. Sonda Parker Solar Probe je úspěšně na cestě ke Slunci.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet (M65, M66, NGC3628)

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2018 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Pavel Pech   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Meteory

Další informace »