Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2015

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2015

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Oblečení na Měsíc

Uznání a copyright: Robert Nemiroff (Michigan Tech. U.)

Jak na Měsíci přežijí krávy? Vědci strávili celá desetiletí debatami o jedné z nejspletitějších klíčových kosmických otázek. Konečně po rozsáhlém počítačovém modelování a řadě půlnočních dojení se inženýři rozhodli navrhnout, postavit a nyní otestovat měsíční pasební modul LGM (Lunar Grazing Module), čili víceúčelový nebeský systém skafandru pro skot. V tomto okamžiku mnozí z vás jistě nejsou překvapeni, že vám APOD přeje veselý apríl. Podle našich nejlepších znalostí v současnosti neexistují žádné plány na vypouštění krav do vesmíru. Jedním z důvodů je, že krávy bývají dost velká zvířata, která se nevypouštějí snadno nebo levně. Přestože krávy mohou být docela přátelské, tak při přímém srovnání s robotickými vozítky jsou vozítka, jako vědečtí výzkumníci, efektivnější. Snímek nahoře ukazuje mysl provokující umělecké dílo zvané "Mooooonwalk", které je opravdu vystaveno ve veřejném vědeckém centru.

Štítky: Měsíc, Kráva, April fools day


42. vesmírný týden 2021

42. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 10. do 24. 10. 2021. Měsíc bude v úplňku. Venuše je nízko nad jihozápadem. Nad jižním obzorem jsou večer Jupiter a Saturn. Ráno se nad jihovýchodní obzor šplhá Merkur. Aktivita Slunce je nízká. Filmaři se vrací z ISS. Mezitím k budované čínské stanici Tiangong dorazila nová tříčlenná posádka v lodi Šen-čou 13. Na skok do vesmíru se ve svých devadesáti letech podíval kapitán Kirk ze Star Treku. Sonda Lucy je na cestě k planetkám na dráze Jupiteru. Před 420 lety zemřel v Praze dánský astronom Tycho Brahe.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Mesiac a ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2021 obdržel snímek „Mesiac a ISS", jehož autorem je Lukáš Astaloš   Měsíc září roku 2021 je za námi a s ním i další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce. A aby těch měsíců nebylo málo, tak tématem vítězné fotografie je také

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc a Venuše

Pentax K-70 Sigma 170-500 1/6 s

Další informace »