Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  20. červenec 2018

Astronomický snímek dne (APOD) - 20. červenec 2018

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Čajník a Mléčná dráha

Uznání a copyright: Kerry-Ann Lecky Hepburn (Weather and Sky Photography)

Hvězdy v dobře rozpoznatelném asterismu čajník v souhvězdí Střelce pózovaly spolu s Mléčnou dráhou za klidné tmavé noci nad Údolím smrti na planetě Zemi. Scéna byla příhodně zachycena z rozcestí u čajové konvice (Teakettle Junction) s dřevěnou značkou ozdobenou pozemskými šálky na čaj a čajovými konvicemi na hrbolaté cestě do Racetrack Playa. Proti zářícímu světlu hvězd centrální Mléčné dráhy svítí nad hvězdou u vrchu nebeského čajníku jasná planeta Saturn. Ovšem nejjasnější světlo na nebi, vysoko nad jižním obzorem, je oranžově zbarvený Mars na snímku vlevo nahoře.

Štítky: Mars, Mléčná dráha, Sagittarius, Saturn, Čaj


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »