Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  20. duben 2019

Astronomický snímek dne (APOD) - 20. duben 2019

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Start rakety Falcon Heavy zblízka

Uznání: SpaceX

Dvacet sedm raketových motorů Merlin pracuje na tomto pohledu na start rakety Falcon Heavy zblízka. Raketu Falcon Heavy tvoří v podstatě tři první stupně Falcon 9, každý s 9 motory Merlin a 11. dubna startovala z rampy 39A Kennedyho centra kosmických letů NASA. Při tomto druhém startu raketa Falcon Heavy do vesmíru vynášela komunikační družici Arabsat 6A. V únoru 2018 první start Falconu Heavy vynesl figurínu Starman a Tesla Roadster. Oba postranní stupně i centrální stupeň jsou znovu použitelné a bezpečně se vrátily na planetu Zemi, postranní stupně přistály v přistávacích zónách základny amerického letectva Cape Canaveral. Centrální stupeň přistál mimo pobřeží na autonomním lodním dronu OCISLY (Of Course I Still Love You).

Seznam odkazů v popisu

  1. Flickr.com: Official SpaceX Photos
  2. NASA: SpaceX CRS-17 Launch Now Scheduled for April 30
  3. SpaceX.com: Falcon Heavy
  4. SpaceX.com: webcast
  5. APOD: 2018-02-10 Roadster, Starman a planeta Země
  6. Wikipedia: Autonomous_spaceport_drone_ship#Of_Course_I_Still_Love_You

Štítky: Launch, Raketa, 3x9


22. vesmírný týden 2020

22. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 5. do 31. 5. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer se loučíme s Venuší, ale její tenký srpek může být zajímavý ve dne. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říkají o pozornost planety Saturn a Jupiter, nejníže je také Mars. Stále můžeme zkusit spatřit nějaké komety. Pozorování doplňují vláčky družic Starlink, jejichž 7. start nakonec proběhne až po nejočekávanější události jara, startu Falconu 9 s pilotovanou lodí CrewDragon, jejíž start je v plánu ve středu večer. Před 90 lety se narodil známý americký astronom Frank Drake.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa ISS

Další informace »