Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  17. květen 1999

Astronomický snímek dne (APOD) - 17. květen 1999

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Jak hledat mimozemšťany

Uznání: SETI@home, UC Berkeley SETI Team

"Maminko, můžu použít náš počítač pro hledání mimozemšťanů?" Minulý týden uvolnil projekt SETI@home software zdarma, který umožňuje mnoha domácím počítačům hledání signálů inteligentních mimozemšťanů. Tyto signály již možná byly detekovány obrovským radioteleskopem v Arecibu ale prošly bez povšimnutí, protože se nahromadilo obrovské množství dat. Nadšenci SETI David Gedye a Craig Kasnoff si uvědomili že může pomoci enormní počítačový výkon domácích počítačů. Výsledný software může pracovat jako screensaver a po downloading-u porce dat bude pátrat po cizích signálech jen když bude počítač jinak v nečinnosti. Pokud software pracuje, tak generuje obrázky jako je nahoře: měnící se rychlá Fourierova transformace zvýrazňuje silné periodické signály. Ačkoliv je pravděpodobnější nalezení falešných poplachů jako jsou známé družice obíhající Zemi, jestliže Váš počítač najde opravdový ET signál, SETI@home slibuje, že Vám projeví uznání.

Štítky: SETI


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »