Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2012  >  Prosinec  >  Emisní mlhovina Srdce IC 1805 (W4) a hvězdokupa Melotte 15.

Česká astrofotografie měsíce - Prosinec 2012

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Emisní mlhovina Srdce IC 1805 (W4) a hvězdokupa Melotte 15.

Uznání a copyright: Jarda Matys

Popis: Chtělo by to mozaiku, je to krása, ale ve veliké ploše.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Krušné hory, Nejdecko

Datum pořízení: 13.9.2012

Optika: WO 110/655 mm Megrez ED doublet

Montáž: Celestron CGE Pro

Snímač: Mii G2-8300

Zpracování: Zvlášť nasnímané čtyři barevné složky přes čtyři filtry. H-alfa 150 minut, RGB po 75-ti minutách. To vše se vešlo s odřenýma ušima do jedné noci, včetně přeložení montáže a vycházejícího měsíce. Kalibrace a registrace v MaxIm. Složení kanálů a barevné korekce ve Photoshopu. Lokalizace a orientace snímku v Cartes du Ciel.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


37. vesmírný týden 2025

37. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 8. 9. do 14. 9. 2025. Měsíc ubývá z úplňku, který právě prochází stínem Země a bude příští neděli v poslední čtvrti. V pátek 12. 9. večer nastane přechod Měsíce přes Plejády. Planety se dají pozorovat na ranní obloze, ale Saturn je vidět celou noc. Slunce je aktivní, a i slabší erupce mohou vést k slabé polární záři. Raketový týden bude pokračovat i dál, mohou za to nejen Falcony 9, které mají za sebou celkem již více než 500 startů, ale i čínské nosiče. K ISS se má vydat i nákladní Progress. Před 50 lety se k Marsu vydala dvojice sond Viking 2. Výročí slaví český astronom Jan Vondrák.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Temná mlhovina Barnard 150

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2025 obdržel snímek „Temná mlhovina Barnard 150“, jehož autorem je astrofotograf Václav Kubeš       Dávno, opravdu dávno již tomu. Někdy v době, kdy do Evropy začali pronikat Slované a začala se formovat Velkomoravská říše, v době, kdy Frankové

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

"Krvavý" Mesiac a planéta Saturn nad Spišským hradom Nikon D750 Samyang 135mm f2.0 ED UMC f2, 2 second, ISO 200

Další informace »