Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2013  >  Duben  >  PanStarrs

Česká astrofotografie měsíce - Duben 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

PanStarrs

Uznání a copyright: Jan Filip

Popis: Po dlouhém čekání jsem se konečně dočkal a podařilo se mě zachytiti tuto jarní kometu. Podmínky byly na okolnosti velmi dobré, přesto že kometa byla nízko nad obzorem, z mého stanoviště byla velmi šikovně umístěna, tak že k ní nedoléhalo skoro žádné parazitní světlo. Bohužel dílčí expozice dosahovaly pouhých 32 sekund.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Jamné nad Orlicí

Datum pořízení: 7. dubna 2013 21:55

Optika: fotokomora 135/550

Montáž: NEQ 6 -Pro

Snímač: Canon 1000D

Zpracování: Zpracováno v DSS, PS (křivky, úrovně, šum...) Snažil jsem se dostat ze snímku maximum.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


24. vesmírný týden 2021

24. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 14. 6. do 20. 6. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Nad ránem jsou dobře viditelné planety Jupiter a Saturn. Sluneční aktivita je nízká. Čínská kosmická loď Šen-čou 12 je připravena ke startu s třemi kosmonauty ke stanici Tiangong 3. Juno přinesla fantastické snímky Jupiterova měsíce Ganymedu. Před 230 lety se narodil americký astronom Denison Olmsted, který prováděl pozorování z Yale jedním z prvních univerzitních dalekohledů v USA a v roce 1833 po spatření meteorického deště Leonid poukázal na jejich radiant a kosmický původ.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2021 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Zdeněk Vojč   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční halo nad Průhonicemi

E-M10MarkII, 1/4000 s f/13 12 mm při dopíjení krabičky chutného acidofilního mléka jsem zvrátil hlavu kolmo k nebesům a za odměnu ajtakrajta - Sluneční halo jak brno. Honem k té zajímavé moderní lampě na náměstí a cvak, než to zmizí... To velké halo jsem objevil až doma, takže je tam aspoň ten kousek. Mírně upravená sytost barev, stažený jas, trochu kontrastu je to identické pozorování jevu, který nafotil Petr Mazanec o vous vedle Na Chodově.

Další informace »