Česká astrofotografie měsíce - Srpen 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

NGC 6960

Uznání a copyright: Peter Jurista

Popis:

Zaslano z astrofotky.cz, snimek v puvodnim rozliseni: http://astrofotky.cz/gallery.php?show=Peter.Jurista/1373052953.jpg

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Martin ,SK

Datum pořízení: 03.07.2013

Optika: SW 120 ED, SW HED 120W

Montáž: EQ6

Snímač: Atik 460 mono, Astronomik 6 nm H-alfa

Zpracování:

PixInsight

Postup:

celkom 10hodin po 600s

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


15. vesmírný týden 2026

15. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2026. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer je nízko nad západem jasná Venuše a vysoko nad jihozápadem podobně výrazný Jupiter. Pod Plejádami je ještě slabý Uran. Aktivita Slunce je nízká, ubylo i skvrn. Posádka lodi Orion mise Artemis II úspěšně obletěla Měsíc a je na cestě zpátky k Zemi. Proběhlo 34. opakované použití prvního stupně rakety Falcon 9. Startoval také Atlas V s družicemi sítě Leo. Před 65 lety se člověk vydal na oběžnou dráhu kolem Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter, přechod Io a jejího stínu

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2026 obdržel snímek Karla Sandlera s názvem „Jupiter, přechod měsíce Io a jeho stínu“ Pohlédneme-li v současné době na noční oblohu, pravděpodobně nás zaujme jasný objekt, nacházející se nyní v souhvězdí Blíženců. Nejedná se o žádnou jasnou hvězdu.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Snímek komety C/2025 R3 (PANSTARRS).

Fotografováno nízko (necelých 15 stupňů) nad východním obzorem. Obloha byla průzračná, začalo svítat, ale ještě znatelně rušil závoj městského osvětlení.

Další informace »