Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2007  >  Květen  >  M 27 - Činka

Česká astrofotografie měsíce - Květen 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

M 27 - Činka

Uznání a copyright: David Kraft, 27let http://www.astronom.cz/deavi/

Popis: Podmínky: jasno, bezvětří, seeing 6/10, 2,4°CTOPlist. M 27 neboli Činka leží v souhvězdí Lištička, jižně od Labutě. Tato planetární mlhovina byla exponována pěti minutami po šesti expozicích. Již na displeji Canona byla krásně vykreslená, ale po zpracování mi doslova vyrazila dech.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Čbán

Datum pořízení: 13.5.2007 01:30h

Optika: Montáž: EQ-6 Skyscan, Optika: WO ZenithStar 110 TMB Triplet APO F/stop: f/7 Filtr: Baader UV/IR filtr + Astronomic CLS filtr, Pointace: SW ED 80 + TVGuider Fotoaparát: Canon EOS 300D, modif. ATC-CL1

Zpracování: Surové snímky v RAW prevedeny do dng. a od kazdeho snimku byl odecten DARK a aplikovan Flat field, poté snímky zprumerovane v Registar. Vysledny snimek upraven v Photoshopu.

Postup: Délka expozic: 6x5 minut 800 ASA

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


24. vesmírný týden 2021

24. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 14. 6. do 20. 6. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Nad ránem jsou dobře viditelné planety Jupiter a Saturn. Sluneční aktivita je nízká. Čínská kosmická loď Šen-čou 12 je připravena ke startu s třemi kosmonauty ke stanici Tiangong 3. Juno přinesla fantastické snímky Jupiterova měsíce Ganymedu. Před 230 lety se narodil americký astronom Denison Olmsted, který prováděl pozorování z Yale jedním z prvních univerzitních dalekohledů v USA a v roce 1833 po spatření meteorického deště Leonid poukázal na jejich radiant a kosmický původ.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2021 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Zdeněk Vojč   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Úplnou náhodou

Počas snímania zatmenia Slnka sa podarilo zachytiť lietadlo A320 na linke Berlín- Antalya

Další informace »