Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2016  >  Duben  >  Kometa 67P u Leo tripletu

Česká astrofotografie měsíce - Duben 2016

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Kometa 67P u Leo tripletu

Uznání a copyright: Martin Mašek (http://)

Popis: Před příchodem oblačnosti nafoceno 34 snímků, každý s expozicí 120 sekund. Cílem focení bylo zachytit kometu 67P/Churyumov-Gerasimenko u známé trojice galaxií v souhvězdí Lva (M65, M66 a NGC 3628).

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Liberec

Datum pořízení: 06.04.2016

Optika: N150/600 mm + komakorektor

Montáž: HEQ5

Snímač: CCD MII G2-1600

Zpracování: Kalibrace - darkframe. Složení snímků na hvězdy, složení snímků na pohyb komety (program Astrometrica) - spojení obou snímků do jednoho. Úprava jasu a kontrastu.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


47. vesmírný týden 2025

47. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 11. do 23. 11. 2025. Měsíc bude v novu, ráno se potká s Venuší. Saturn je dobře vidět večer, stejně tak můžeme hledat i Neptun a Uran. Později v noci se přidává Jupiter. Viditelnost Venuše ráno je již velmi špatná. Aktivita Slunce se po období vysoké aktivity opět snížila, ale může se v týdnu zvýšit, až se natočí nová aktivní oblast z odvrácené strany. Na obloze můžeme vidět čtyři jasnější komety včetně mezihvězdné 3I/ATLAS. Nastává slabé maximum meteorického roje Leonid. Blue Origin si připsala první přistání orbitální rakety New Glenn a vynesení sond EscaPADE k Marsu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2025 obdržel snímek „Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít“, jehož autorem je astrofotograf Robert BarsaCitron je žlutý kyselý plod citroníku z druhu citrusovitých. Používá se nejen v potravinářství … A právě jméno tohoto plodu si vybrali naši

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Z Vídně na Měsíc

Let Vídeň Praha den po úplňku.

Další informace »