Česká astrofotografie měsíce - Červen 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Střelec.

Uznání a copyright: Pavel Gaugg, 27 lethttp://gaugg.astronomy.cz/

Popis: Podmínky: Bortle Class 9 u horizontu a 6 v nadhlavníku

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: "Vesmír" - Jedlová v Orlických horách.

Datum pořízení: 15.04.2007, 24:00 hod

Optika: Optika: Canon EOS 300D upravený. Objektiv EF-S 18-55mm, použit na ohniskovou vzdálenost 18mm. Clona f/5. Filtr UV/IR cut. Montáž: Stativ .

Zpracování: formát RAW, odečteny temné snímky, snímky složeny a zprůměrovány. Kombinace vyladěna ve Photoshopu - vyvážení bílé, vyladěny křivky. Nastaven vyšší kontrast.

Postup: Expozice: 66x0,5 min. při 1600 ISO.

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


15. vesmírný týden 2026

15. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 6. 4. do 12. 4. 2026. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer je nízko nad západem jasná Venuše a vysoko nad jihozápadem podobně výrazný Jupiter. Pod Plejádami je ještě slabý Uran. Aktivita Slunce je nízká, ubylo i skvrn. Posádka lodi Orion mise Artemis II úspěšně obletěla Měsíc a je na cestě zpátky k Zemi. Proběhlo 34. opakované použití prvního stupně rakety Falcon 9. Startoval také Atlas V s družicemi sítě Leo. Před 65 lety se člověk vydal na oběžnou dráhu kolem Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Jupiter, přechod Io a jejího stínu

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2026 obdržel snímek Karla Sandlera s názvem „Jupiter, přechod měsíce Io a jeho stínu“ Pohlédneme-li v současné době na noční oblohu, pravděpodobně nás zaujme jasný objekt, nacházející se nyní v souhvězdí Blíženců. Nejedná se o žádnou jasnou hvězdu.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

R3 panstarrs

Vznikala za počasí -2°C bezvětří téměř ideální. Kometa zaznamenaná přibližně na 1/3 vzdálenosti mezi hvězdou Markab k Sheatu v Pegase přesněji RA/DEC 23h 07m +19°51' Jasností mi připomíná časy s podzimním Lemmonem někdy na přelomu září a října

Další informace »