Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2018  >  Srpen  >  Saturn a jeho hexagon

Česká astrofotografie měsíce - Srpen 2018

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Saturn a jeho hexagon

Uznání a copyright: Karel Sandler (http://)

Popis: Přestože je k nám Saturnův severní pól dostatečně nakloněn, zachycení jeho polárního hexagonu je v našich současných podmínkách obtížné. Jeho nevýrazné zachycení bylo umožněno použitím infračerveného filtru Baader IR685 a složením snímků z pěti videí s využitím polární projekce. Tvar hexagonu není příliš zřetelný, ale vidět lze jeho střed a tmavší obvod.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Praha

Datum pořízení: 15.7.2018

Optika: C11@f/16

Montáž: AZEQ6-GT

Snímač: ASI290MM

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »