Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2018  >  Srpen  >  Mlhovina Srdce (IC 1805) a mlhovina Duše (IC 1848) v souhvězdí Kasiopeji.

Česká astrofotografie měsíce - Srpen 2018

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mlhovina Srdce (IC 1805) a mlhovina Duše (IC 1848) v souhvězdí Kasiopeji.

Uznání a copyright: Petr Mašek (https://masek.fotostranky.net/)

Popis: Mlhovina Srdce (IC 1805) a mlhovina Duše (IC 1848) v souhvězdí Kasiopeji. Vlevo nahoře je dvojitá otevřená hvězdokupa Chí a h v Perseovi, vpravo dole kometa 21P/Giacobini-Zinner (je protažená vlivem jejího pohybu během expozice). 14x6 min, ISO 1600, 150 mm/4,5, APS-C, CLS filtr, Lacerta MGEN2

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Bažantnice, Dražeň (Plzeň-sever)

Datum pořízení: 17.08.2018

Optika: Canon EF 70-200/4 L IS

Montáž: EQ-5

Snímač: Canon EOS 70D

Zpracování: DeepSkyStacker, Photoshop

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


42. vesmírný týden 2025

42. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 10. do 19. 10. 2025. Měsíc je vidět nad ránem a po poslední čtvrti bude ubývat k novu. Jeho světlo nebude večer rušit pozorování komet. Jasnější je C/2025 A6 (Lemmon), o něco slabší C/2025 R2 (SWAN). Planeta Saturn je vidět celou noc, Jupiter a Venuše jsou vidět nejlépe ráno. Slunce je zatím málo aktivní. SpaceX plánuje opět testovat Super Heavy Starship při letu IFT-11. Před 50 lety byla vypuštěna první plně operační geostacionární meteorologická družice GOES-1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Když se blýská v dáli

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2025 obdržel snímek „Když se blýská v dáli“, jehož autorem je astrofotograf Lukáš Veselý Měsíc září je již dávno za námi a s ním i další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce. A tentokrát se porota opravdu „zapotila“. Ze 42 zaslaných snímků vybrat ten

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Lemmon za soumarku na mořském pobřeží

Velmi špatné světelné podmínky. Nicméně koma je zřetelná. Zpracování pouhého jednoho snímku v Lightroom pro iPad (program toho moc nesvede).

Další informace »