Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Česká astrofotografie měsíce  >  2008  >  Květen  >  IC1396 v Cepheu

Česká astrofotografie měsíce - Květen 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

IC1396 v Cepheu

Uznání a copyright: Ing. Martin Myslivec

Popis: Snímek této plošně rozsaáhlé a velmi slabé mlhoviny jsem pořídil na nepčíliš dobé obloze v Bělečku 12km od Hradce Králové.

Technické údaje a postup:

Místo pořízení: Bělěčko

Datum pořízení: 6-7.5.2008, od 22:51 SELČ

Optika: Borg 77ED f/4 - 308mm, CLS filtr, modifikovaná EQ6, Pointace: Newton 185/610+TVGuider, Kamera: QHY8 barevna CCD

Zpracování: Snímáno SW Maxim Pomocí něho provedena i kalibrace (bias frame, defectmap, flatfield) a konverze do RGB snímku. Následovalo zregistrování pomocí SW registar a zprůměrování vyloučením odchýlených hodnot metodou kappa-sigma (kvůli odstraněbí stop po družicích a letadlech, které byly ve 2/3 snímků). Finální doladění snímku v Adobe Photoshopu.

Postup: Expozice: celkem 14x15minut

Štítky: ČAM
Přejít na kompletní výsledky


20. vesmírný týden 2021

20. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 17. 5. do 23. 5. 2021. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko nad severozápadem Venuše a výše slábnoucí Merkur, který bude v pondělí v maximální elongaci. Nejvýše je večer Mars. Ráno jsou nad jihovýchodem Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. Sledujeme průlet komety T2 Palomar kolem hvězdokupy M3. Čína zaznamenala na Marsu úspěšné dosednutí přistávacího modulu mise Tianwen-1. Kromě pravidelných startů družic Starlink můžeme zaznamenat také chystanou zásobovací misi k čínské orbitální stanici. Před šedesáti roky proletěla kolem Venuše jako mrtvé těleso sonda Veněra 1. Šlo o první průlet kolem jiné planety.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Rossete HST

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2021 obdržel snímek   „Rosetta HST“, jehož autorem je Peter Jurista ze Slovenska     Dubnové kolo soutěže „Česká astrofotografie měsíce“ je za námi. A my tu máme další její vítěznou fotografii. Čeká nás tedy snímek mlhoviny

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Srpek měsíce

Srpek měsíce starý zhruba 3 dny.

Další informace »